Секти (генерална дискусија)

-alf-

Староседелец
28 август 2015
315
126
1,053
89
Незнам, според тоа што напишале , текстот или инспирација земале од тука.
Зборат за отварање на вратата на пеколот.

Напишано беше на самата автобуска станица , бараат внимание или сакаат да предизвикаат паника.Исти или слични натписи имаше и позади школото кое е во близина.
Младите-тинејџери , сакајќи да се истакнат и одвојат од друштвото како битни поединци , наседнуваат на одредени групи кој практикуваат вакви ритуали.
 
  • Like
Реакции: Outrider and Prashina

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,870
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Дечишта... погодиле од каде инспирација да земаат (иако се мислам дека од книга не е инспирацијата за оваа девијација, ами од метал бендови кои создаваат песни на база на нивно разбирање на стварите) :mad:
Сатанизам - рака под рака со старо-еонските религии и учења!!! Додека цветаат едните, ќе ги има и другите... за жал.
Само глупости!

@Prashina - по вести што дадоа, исцртани црни ружи и свртени пентаграми по огради и цркви - велат дека е озогласената „Црна Ружа“ од времето на '90-те кога се ширеа секакви сказни за сешто ...

Штета што ова е Македонија и кој знае и дали ќе се фати и казни овој што го искасапил животното...
 
  • Like
Реакции: Outrider

пријателство

Истакнат Член
7 август 2018
151
30
128
КОГА ЧОВЕК ЌЕ СЕ ОТУЃИ ОД БОГА СЕ ЗНАЕ КАДЕ ЗАВРШУВА !
инаку сите сатански секти се истото срање само имаат различни имиња, оваа стока е од црна ружа. а опасни се и прикриените секти кој као пропагираат некакво си нивно учење а суштината е иста. многу луге изгореа во сектите.
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
315
126
1,053
89
Нема да помогне тоа.За жал целото општество е заболено од вакви и слични организации и групи кој како рак се шират, додека вниманието на населението е свртено кон малверзации, политики , социјални и општествени проблеми, сектите го собираат данокот кај младата популација.:(
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
Нема да помогне тоа.За жал целото општество е заболено од вакви и слични организации и групи кој како рак се шират, додека вниманието на населението е свртено кон малверзации, политики , социјални и општествени проблеми, сектите го собираат данокот кај младата популација.:(
Noviot svetski poredok (think)