Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Nikita

Нов член
17 јули 2016
2
3
3
Во текот на животот кога многу нешта ќе се променат, не заборавај го мојот лик, а уште помалку моето име и не дозволувај времето да ги избрише спомените и миговите кои ги поминавме заедно, не заборавај ги моите зборови кога прв пат ти кажав ТЕ САКАМ!
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Мило ми е што имам човек како тебе во животов. . Те сакам и ќе те сакам зошто и во добро се радуваш со мене и во лошо тагуваш со мене.. Те сакам зошто сепак го трпиш мојот инает, ме трпиш и кога ќе ти се развикам без причина.. И те трпам зошто не е секогаш време за насмевки. . Ти ме учеше дека во живото ќе наидеш и на лоши денови, ме учеше зошто јас на почеток бев безгрижна средношколка.. Тогаш не сфатив што сакаше писателот да каже ама сега многу добро знам.. Фала ти што ми го покажуваш вистинскиот пат. Фала ти што постоиш! ♡
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lizbeth and Beauty&Beast

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Незнам зошто ти,ти...немам веќе зборови да те опишам.

Можеби навистина постојат тајни врски измеѓу нас луѓето за кои немаме објаснение..кои едноставно мора да се случат па и колку да се трудиме да ги избегнеме се случуваат.
Кои не можат да останат тивко неприметени таму некаде сокриени во некој агол на нашето срце.
Ти кој сакаш со точак да се возиш по ѕидовите кои ги изградив околу моето срце.
Навистина ми го рече тоа..
Ќе се возам со точак по ѕидовите на твоето срце..
Луд си, а и јас со тебе.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Колку пати можат да умрат срцето и душата?
Зошто чувствувам како моите умираат одново и одново секој миг, од мене веќе не остана ништо, само здив...и за него се борам.
 
Последна промена:

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Е сеа како што врне а запурно е ми иде.. Ми иде да ти дојдам в кревет и да те гњавам дур не те разбудам.. Сом еден (inlove)
 

Jack123

Истакнат Член
25 јули 2016
28
8
303
24
Сакам да ти кажам дека ако не ми дадеш ќе те оставма уште одма е така да си знајш. :D:D:D
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
СДК фали ти шо се појави на Широк Сокак конечно те видов по година и пол фала ти шо ми ги разбуди убавите спомени од минатото, иста си ни малку не се промени сеуште ги имаш очите кои сјаат и тие убави црни коси и тој невин поглед
Ах..(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pisces

Jack123

Истакнат Член
25 јули 2016
28
8
303
24
Сакам да ти кажам дека ти си нешто прекрасно твоето нежно лице тие плави очи твојот милозлучлив глас, сакам секој ден така насмеана да те гледам.