Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Треба да бакнеш многу жаби, но жабите никогаш нема да се претворат во принцови !! :kafe(rain)
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Не ме возбудувај така, сега не е време за тоа !
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Имаше толку многу жртви на твоите дланки, толку многу изгубени битки, распаднати соништа.
Толку многу прашања изгубени помеѓу отисоците.
И имаше друга кожа врз твојата.
Ти живееш со парчиња туѓа кожа,а јас во две вистини, едната кога буден сонуваш покрај мене, другата кога сонуваш реалност покрај неа.
И не знам што е полошо, понекогаш се плашам дека ќе заминеш засекогаш.
Но кого лажам јас ти всушност не беше покрај мене никогаш..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and violetmoon

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Се барав низ цел универзум и се пронајдов внатре во твоите очи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Сакам да кажам иако не заслужуваш пак болиш пак фалиш уште од кога замина .. да можда сум глупак што те сакам назад алии кажи му го тоа на срцево...
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Љубов ти е кога јас ќе направам некоја превара, кога ќе ме стават директор на некоја фабрика и ко ќе избркам илјадници маченици на улица, ќе затајам даноци, ќе ја испокрадам државната каса, ќе соберам еден тон пари и ќе ги закопам на Беласица, и кога ќе ме фатат и осудат на смртна казна. Е тогаш кога ќе ме бесат јавно на плоштад, таа да извика од публика : ОСТАВЕТЕ ГО ДА ЖИВЕЕ, ОБЕСЕТЕ МЕ МЕНЕ !!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Љубов ти е кога јас ќе направам некоја превара, кога ќе ме стават директор на некоја фабрика и ко ќе избркам илјадници маченици на улица, ќе затајам даноци, ќе ја испокрадам државната каса, ќе соберам еден тон пари и ќе ги закопам на Беласица, и кога ќе ме фатат и осудат на смртна казна. Е тогаш кога ќе ме бесат јавно на плоштад, таа да извика од публика : ОСТАВЕТЕ ГО ДА ЖИВЕЕ, ОБЕСЕТЕ МЕ МЕНЕ !!!
Хахаххаха..а што ако ТОЈ извика а не таа:rofl
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Хахаххаха..а што ако ТОЈ извика а не таа:rofl
Љубовта не познава род, број или сој.
Битно е да се жртвува, а за да е возвратено јас нема 40 дена да ги откопувам парите.
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
После цел реферат напишан па избришан само едно сватив.. Ноќ иде, смрт иде!
Те мразам онолку колку што те сакав!