Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Имаш и од мене голема ЧЕСТИТКА ЗА ДИПЛОМАТА!
никогаш другарче немој да се предадеш,зборувам за љубовта и пораката која ти стасала во доцните часови...
Тој што сака искрено и премногу,тој секогаш на КРАЈ е ПОВРЕДЕН И УНИШТЕН ОД ТАГА И БОЛКА...Но никогаш не смееме да се предадеме,секогаш најпрвин мора да се сакаме ние самите па потоа да дозволиме и ние самите да засакаме некој па и да сме сакани...НАЈПРВИН ЦЕНИ СЕ САМИОТ СЕБЕ КАКО ПРЕКРАСНА ОСОБА И ПРЕКРАСЕН ЧОВЕК...покажи и ШТО таа изгубилаа...Главата секогаш нека ти биди дигната горе и верувај ДЕКА КЕ УСПЕЕШ ВО ТОА...
Биди ми поздравен! :)

Благодарам за честитката, а воедно и благодарам за љубезните зборови. :)
Сепак, не се работеше баш за „љубовен“ повик и разочарување, туку беше повик што ме врати во кревката реалност на едно поле, поле кое заедно со личноста која ми се јави за мене се „слаба“ точка. :)
Како и да е, во право си за пишаното, и кога некогаш ќе се соочам со таков љубовен проблем (иако дај боже никогаш да немаме такви проблеми и маки :zelen), ќе ги имам на ум твоите зборови.
Поздрав и до тебе друже! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin123

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
уфф...чим седиш до сабајле на пц сигурно цел ден го преспиваш...ајде пробај да седиш на пц до 1-2 најкасно а денот не го преспивај...така ке биди по извесно време ОК :)
Неможам да заспијам, два дена по ред легнувам во 2 до 4 но веј.... не ни заспивам..... :/ се сум пореметила и спиење и храна...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
ahhhhhhhhhhhhh yeaaaaaahhhhhhhh....................same here....................HD..........................:igra................и сите се снимаат.......кохонес.......
Плус можеш да го глеаш кој сакаш, а не како досеа на МТВ или на Канал 5 што беше ограничено, кој натпревар ќе им текне да го даваат тој да го глеаш. :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Foxboro

LoveDealer

Староседелец
3 март 2012
180
563
693
31
Во неговото срце.
Се вели дека кога со некој тишината ти е пријатна, тоа е тоа.

Хм.

Елај у тишина да си лежиме, и да не зборуваме ништо. Моментално само тоа го сакам. Сакам да се повтори вчера.(inlove)
 
Статус
Затворена за нови мислења.