Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
сдк ...сори пипл што сам најголем офтипичар туја на форум :eek:
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Реков не одам, реков ќе одам на друго место, реков не сакам со нив...Реков...и пак одреков!
Не можам бе, не можам да не одам. Срцево не ми е мирно ако не одам! Таква сум, сегде сакам да бидам!
И покрај непокасуваното друштво, има луѓе кои не се непосакани. Луѓе со кои сакам да го минам времето, тие пет-шест дена таму и нема да дозволам некој тоа да ми го упропасти!
Јас да не одам зашто тие оделе... О Господе, кај ми беше паметот кога реков „јас не идам“?:banghead
Денес си водев краток монолог пред огледало, се преиспитав и сфатив дека сакам да одам.
Решив: одам. Соопштив на тато: одам. Нив не. Нека чекаат до понеделник. Сакам да им го загорчам тој понеделник!:gjavol
И знаете што? Се ќе биде наопаку! Во понеделник нема да има место за мене!
Ама здравје, така ќе бидам помирна! Подобро да нема место отколку нонстоп во глава да ми се врти дека имало место, а јас не отидов!
Ќе ми држите среќа, дечки?? Соберете ја сета од викендов и во понеделник нека биде на моја адреса во 8 и 30!!:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Нон-стоп ми се студено рацете и нозете, а сега ненорамално ми се топли. Мразам кога ми се топли. :zesko
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
„И запомни: се, освен љубовта и пламенот, е деливо со два. Подели леб на две – добиваш две половини. Подели шиш
е вино на два – добиваш две половини од еден литар. Но, подели пламен од свеќа на две - добиваш две цели, два цели пламена. Ниедна свеќа од која палиш друга нема да даде половина пламен. Ќе ù го даде цел на другата свеќа. Од едно цело – две цели! Каде ја има таа математика на друго место, освен кај пламенот?!“

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Реми and lady_blue

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Кој жив ќе ги зема моите од автобуска во 3 :/ колку само убаво ми дојде терапијава со филмчиња излежување, цигарчиња и сокче
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Страв ми е да спијам сама во една соба...:frantic
 
Статус
Затворена за нови мислења.