Сакам да кажам/прашам (стара тема) | Црнобело Форум

Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Рутинско кафе на сабајле и одложено предавање. Која е веројатноста ова да е супер ако истото утро имате добиено? :zesko


Обчно јас сум си ептен суров реалист, со некои благи, тенки нишки оптимизам. И сега, кога чекам некои добри, оптимистички промени, кога создадов најповолни услови, as the time goes trough my hand, нема ништо од тоа. Пад на системот.
Рим не го изградиле за еден ден, ама... :unsure
Дали зборувам многу тогаш кога не треба, дали креативноста ми згаснала или ги утнав мерките на субјективноста и помпезноста... Или ништо од тоа, туку само лоша карма. Можно е.
Дали кога луѓето се каат го прават тоа за да им е полесно на душата, и после тоа им е алиби и причина кога ќе ги попече истата? Не знам.

По сите утрински ритуали, се фаќам за книгата.

Имајте најпрекрасно дениште.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Реми

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Заборавив јас, па денес еден месец како сум на форумот. :)
Да ве почастам.


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Сакам да прашам ГоспоТ што ти е ова ЧНМ бе? :eek
членот НАД мене....мислам:D,и мене ми беше малце :unsure

Сакам да кажам дека заминувам на службен пат за Германија ке се дружеме пак за 10-тина дена.;) Поздрав :cao
Донеси некое чоколадо да мезниме:gladen..Срекен пат
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
зошто не можам да прикачам слика дирекно од ајфонов овде????
сакам да го прасам ipopovski
сабајлево имав написано шала на ова написаново демек зарем не е ова за во темата носам користам брендирано...прашањето ми е ..зосто ми е избришано?да не навредив некого со не треба?само се насалив...зарем на форумов е ограничено кому му е дозволено да се сали а кому не?зарем на некого ако не му се свига нецие мисленје а нема прекршување на ниедно правило,зарем само ради тоа смее да го избрише?
и уште да додадам,ова не е прво бришење без образожение...јас колку што знам имам право на секаков коментар и во ниеден не сум била ни вулгарна ни злонамерна за форумот...секој има право да го цитира моето напишано а и јас нивното...може некој да не ме сака ради разлицни ставови но да ми брише постови од чиста причина дека нејзе-нему не му одговара лично тоа неможам да го разберам...но ако и ти ми потврдиш дека тоа е дозволено тогаш ке го прифатам како услов за учество во форумов.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
саам да кажу...
.... Пепелашка е доказ дека еден пар....... лол
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Ако продолжам вака ќе си умрам млада и после ќе ме има по телевизија и весници.
Ептен чудна енергија струи низ мене денес. :unsure

Клишеа, средба со него и кулминација на пропаста. Амбициите за опоравак ми се на ниско ниво веќе зашто ми е преку глава. Аман! Доволна сум си сама на сабе. Барем периодов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.