Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Окото ме чешаше уште од 3 саат го занемарив, пролжи да ме пецка ма не да пецка некој ккао со игли да ми брка, па сега и ми потече и нон стоп ми солзи. :place Утре нема да одам на школо- на доктор ќе одам. Држете ми палци нешто сериозно да не биде.

И да утре еден месец како сум овде, се надевам дека сум ви интересна за читање, утре повеќе ќе напишам па и нешто ќе ве почастам. :)

Немој толку да гледаш по машки.Аман прекини со манијачењето :D

Се зезам, напротив ти посакувам да нема никакви компликации и да биде се океј.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
изеде га работнички прееска, а и доби на спорску онакој курнаски : )
... а и работнички прееска хх исто како горе га пиша, га еде курнаски : )
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Немој толку да гледаш по машки.Аман прекини со манијачењето :D

Се зезам, напротив ти посакувам да нема никакви компликации и да биде се океј.
Па не е лошо загледување, нели? Сега имма ваква фаца ;) сите ќе мислат дека и намигнувам. :D
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
нц... зипо и малборо... а да се немало пари за пепељара :(
леле ти ама забележуваш детали :D
јас сабајле само кафето и цигарата ги приметив
нит зипо нит малборо
а пепељара има, само е надвор од кадарот :D
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
леле ти ама забележуваш детали :D
јас сабајле само кафето и цигарата ги приметив
нит зипо нит малборо
а пепељара има, само е надвор од кадарот :D
"It is simplicity itself" as my dear friend Sherlock once said. And those, my friend, are called methods of deduction.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Сакам да ви кажам дека окото сега не ме пече (happy) , бев на доктор и ми кажаа дека најверојатно е од некој вирус кој влијаел на окото. Ми дадоа апчиња(црвено грло) и капки, мислев дека ќе успеам сама да ставам, но не. Баба ми стави од капките и сега ги чувствувам кога дишам.
Како и да е си направиви едно сендвиче, бујрум кој не е појадувал. :)

Не знаете колку сум смешна со едно отечено око. Како смајлито сум ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.