Сакам да кажам/Сакам да прашам

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
(shake)(shake)(shake)
Е, иди бе не мешај политика, кога и г'з папир да купиш, треба од штаб да си!
Господа, познаник на моиве нешто, не скапа со другаркава ќе средел годинава да сме оделе на пракса кај жена му во училиште (најмалце три пати потенцира дека госпожава била директорка), па ако сме се покажеле и ако сме се запишеле во штаб, (и таму ли бре уписи?) може ќе не оставеле да предаваме отпосле. Прво мислев саркастичен е за второто, ама после чув и други муабети и ги видов Ролексот и бурмата колку мене тешка.
Нема више срамежливи ветувања ко киша око Крагуевца, или ќе си фатиш уписен рок или ќе си останеш питач, макар и три докторати имал.
Мисија во животот: Да соберам 37 нови следбеници преку мене.
Топла вода е, али ете како администрацииве се полни неуки шупци што не знаат да те оправат за најпрост документ, па уште и ти се силат.
Куче да ве замоча во тоа црпките.

Неповрзано со темава, но јас веќе се решив за кого да гласам и мислам дека ХХХХХХ се најдобрите бидејќи се искрени и ветуваат многу, ќе се ангажираат за младите и иднината на Македонија, па затоа сметам дека треба да им дадеме шанса.
Пишете ми порака ако ве интересира во кого ни е иднината, ќе ви пратам програма и листа. (wasntme)

Кај се бе сите оние што по интернет не се замараат за ништо, интелегентни се, начитани, нашетани, и имаат решение за сѐ? (worried)
 
  • Like
Реакции: Outrider, malo and Saladin

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
СДК ми се крева косава кога некои (особено постарите, мада од помладите ми се гади повеќе оти некако не му лежат тие муабети) се дрзнуваат да ти речат “Ајде уште едно дете, што чекате?“, а пред извесно време пред тој коментар следел “Ајде што чекате, ајде годинава едно детенце..“ а пред тоа следело “Ајде што чекате, земајте се, да ви поиграме на свадба“...
Кој проститулук од народ...
Не можам да се изначудам...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
  • Like
Реакции: МалиСашко

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Чекајте бре...Кога се пишува на прилепски дијалект, одма се буните. Ко се пишуваше на кумановски по сите теми, убаво ви беше.
Ако сакате, читајте, ако не сакате не читајте ебаго.
Шта ти је,шта те спопало је*би га? :frantic:patos
 
  • Like
Реакции: МалиСашко

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Шта ти је,шта те спопало је*би га? :frantic:patos
Не разуме зербски :)
***
btw, да си кажам дека не ми смета зборувањето (пишување) на дијалекти на форумот. Не ми смета кумановвскиот (Парва) или гевгелискиот ( ДиДи), или охридскиот на Мајорот.
На некој Мџолнир му текнало дека прилепски му смета. баго мајката. Го решивме проблемот со името, или па проблемот со зимскиот сон на форумов, па дијалектите че ги исправаме.
Воедно го молам администраторот на форумов, да дозволи по три пцовки за форумџиите од Северна Пелагонија: Прилеп (Ебаго) , Кривогаштани (Гаштан Сити) и Долнени со неадминистративен центар Ропотово (Тро По Тро).