1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Едно триесет пати ставив лабело. Онака автоматски, без размислување.
  Всушност, сите сме бре некако автоматизирани, ко да го нема она „Е ,абе, ај ова...“ „Ај...“ туку сè мора да е однапред испланирано, исклиширано до даска со нереални очекувања, и после Бранко е крив оти не излегло по замисла.
  Не е разумно планирање, страв е!

  Ја гледам Валентајнскава треска низ град и се смешкам од страна.
  Основци уште сега се разлетале со срциња, лепојка му се обесила на братов за рака дури ја шета низ рафтовите на Космо со „Ексклузивно! Специјални Валентајнски понуди!“, а пустиот стокмил еден поглед со кој убива сè живо од страна.
  Па се купуваат нови, секси гаќи и утешни подароци за сингл другарките, пример вибратор, оти смислата за хумор ни се споила со чувството за емпатија.
  А вака и оние бабини гаќи вршат работа, што знам, и онака на под никој не ги гледа.
  Ама убедливо врвен подарок ми е шоља со ликот на партнеров или заедничка слика.
  Мислам, де бе, overly attached couple, при секое пиење вода да се потсетат еден на друг.
  Не знам, мене би ми било крипи, онака у стил:
  [​IMG]
  И утре после раскин, извршуваш физиолошка потреба во шољата, ја кршиш во налет на нервоза, пропратено со „Чаше ломим, руке ми крваре“ и...што? Ќе најмат некој да им го наслика бившиот партнер на шољата во ВЦ? :frantic
  Зошто не почнат да си ги штампаат ценетите ликови на гаќи бе? Барем нема да е толку клише.
  Онака, еднобојна гаќа и ти искезен/а на неа. Единствено најголемата дилема би била дали да се стави ликот напред или позади, ама еве, некој натпис секогаш ќе ја извади ситуацијата. Пример, нешто у стил: „Љубави, ти ја посветувам гачава, за да знаеш оти сум со тебе и при најголемите срања.“
  И? Ништо, од утре сè по старо.
  И сонцево лаже, мраз е надвор.
   
  На Mila Kunis, Ночной охотник, i_wanna_fly и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Го мразам денов. Роденден ми е. Роденден на бившата. Два родендени сум славел со неа. :) некако некои идиотски спомени ми навираат. Од утрово сум збунет, дечко и ми го честита роденденот на работа. фак :) чудно ми беше :) Спомени си се спомени :)не се забораваат :) Сум начукал 22 години. Снег врнел ко сум се родил, а и денеска :)
  Некако убаво е кога таа што ја сакаш прва ти го честита роденденот :)
  ***
  да ве поканам на торта. (cake)
   
  На parvati, ZmajChe, smeker и уште 8 други им се допаѓа ова.
 3. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Не им ја разбирам љубомората на луѓево. Уствари во ред, разбирам донекаде да љубомориш на некој што има повеќе од тебе. Ама како е воопшто возможно да му љубомориш на некој што има помалку, да му љубомориш за тоа малку што го има? Абе златни, какво изненадување ве чека, има болни да легните.

  On a completely unrelated note, интересно е да дознаваш нови работи за тебе бе. Кај си бил, со кого, кај ќе си одел, што ќе си правел. |-( Ќе се организирало некое зимување/летување, јас сум била прва на списокот? Whaaaa? Сум била некаде, со некого..? Фала барем шо бев известена, иначе ќе се срамев ако ме прашаше некој кај сум била, а јас да не знам. :giggle

  Мене пак ми е убо, вие терајте си како сакате. (sun)

  Иии да, следна дискографија на листата за спуштање ми е таа од Breaking Benjamin. music-124.gif
   
 4. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Петок е луѓеееееееее :igra.Денов поубав никогаш не ми бил фак јеа :D ќе си умрам.Ветувам,значи шо сака нека биде ама на Red Hot Chili Peppers на концерт ако не отидам,ќе се кољам.У позадина слушам нивна музика,песните се наредени,вотката е спремна,јадењето тукаа и журката може да почне.Сестра ми се спрема,од време на време ме замара да ја сликам :D.
  Убаво да си поминете вечер кај и да одите.:*
   
  На 990Freak, Bleach, ZmajChe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Рушен

  Рушен Активен Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  124
  СДК дека утре е Сабота и според Хороскопот мене утре ми е среќен ден.
   
  На ZmajChe и Badgirl им се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Тешко на оние кои си мислеле дека лугето се менуваат.
  Ма какво менување,ич нека не ве лажат.
  Лугето не се менуваат,само се прилагодуваат.
  Ваму,таму,понаму.
  Денес,вчера,оломнани.
  А знае ли некој да напише пример за идно минато време?
  Ако те фатам,ја *бав сестра ти.:eek:
   
  На Primrose, Aquarius, ZmajChe и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Сакам да кажам испадна документарецот за thepiratebay .. тоа значи симнување и гледање.
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Is that your breath or did you just fart? [​IMG]
   
  На ZmajChe и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  Сум живеел во заблуди, they said.
  Сум се прилагодувал, they said.

  А јас тоа да сум ти откривал топла вода.

  Не бре реков еднаш, не е интересно. Одење по помал отпор. Тотално извртување на работите. Релативизирање во се`.
  Speak up. Only truth will set you free!
   
  На i_wanna_fly, ZmajChe, Ночной охотник и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Ако ноќта не беше црна немаше да можеме да ги гледаме ѕвездите, да ги запазиме очите кои сјаат и да им се восхитуваме на насмевките... :D :sram
   
  На WomanInRed, Marchisio, Ночной охотник и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: