Сакам да кажам/Сакам да прашам

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Не знам дали сте го виделе видеово со рускава бебиситерка ама јас искрено се згрозив и срцево ме заболе додека го гледав:place ..кој монстум е женава да може да удира мало беспомошно бебенце...не ми е јасно зошто Господ дозволува вакви чудовишта да живеат на земјава...и јас сум родител и некој да му направи вакво нешто на моето дете мислам дека без око да ми трепне би го убила:mad
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Не знам дали сте го виделе видеово со рускава бебиситерка ама јас искрено се згрозив и срцево ме заболе додека го гледав:place ..кој монстум е женава да може да удира мало беспомошно бебенце...не ми е јасно зошто Господ дозволува вакви чудовишта да живеат на земјава...и јас сум родител и некој да му направи вакво нешто на моето дете мислам дека без око да ми трепне би го убила:mad

не ми се верува :eek :(
колку сакам да се изживувам на вакви луѓе ... ги "обожавам" бе ... какви црни идеи ми идат во глава, такви уште немало во ниеден филм ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and violetmoon

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Денеска ми е најсреќниот ден во животот!!! (party)
Почнувам да одам на часови по италијански (inlove) И порано имав кажувано колку многу ја сакам Италија.Па ајде нека ми е со среќа

 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Значи за некои људи и гомно кд е муфте, глеаф га како ... ќуфте : ) ццц
Здрао дечко пица имате, ... иамо : )
A што глеам давате и гратис кока кола у лименка со пица за носење, а бива да ми ја куцаш као за носење(а цена е иста) а тука да ја јадам и да си испијам кокаколата ... Не не бива такој : ) правило си е правило, неможу да ти даам лименку на астал
Епа океј ондак нека биде за носење ... со кока кола ( три пута ми потенцира еј , немој ке забраву ја ) : )
И еве глеам ск девојка си гу еде пицу надвор на клупу како некоја уличарка, мрзне се на овуј студ , али битно има гратис кока колу бе , цццц Фејспалм голем како фабрика што за кока колу, тамо у Јуесеј ваљда е најголема , цц..
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Честитам нова тема.
Мене ми е подобро...
Само да известам..
Но сонував глуп сон и се надевам дека нема ништо од тоа да се случи.
А сега?Еден коњак и ред бул ке ми дојде добро.
Фала.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Темата нова,ама форумџиите исти,со истите навики.
Пак се си останува исто,само што сега има две теми апла за чат наместо една.
А баш ми се допадна идеата за кој кога станал,што му се јадело....да си биде заедно со чатот,за да овде кога ке отвори човек да може да прочита навистина некој ако има што да каже или да праша.
Ама толку имаме да кажеме ваљда.
Јас пак влегов да кажам,т.е.да измрчам де,ама заборавив што.
Сигурно немаше да биде нешто паметно,а уште помалку дека ке беше нешто за прв пат до сега кажано.
Ај кога не ми текнува што да кажам,ете ке пробам да си прашам.
Оваа тема беше се ми се чини поставена од еден друг член.Без разлика дали се отвара наново,по втор или трет пат некоја тема,зошто не се задржува воведот од истиот член?Сепак идеата е негова,нејзина нели?
Убав ден на всичките:*