Сакам да кажам/Сакам да прашам

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Еве дискутирам со другарка и другар за интересни теми за дискусија, меѓу предлозите се "Колку секс има паднато за време на корона?", "Колку е зголемен наталитетот годинава?", "Каде за Нова Година?". :zelen
Ми се свиѓаат.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Еве дискутирам со другарка и другар за интересни теми за дискусија, меѓу предлозите се "Колку секс има паднато за време на корона?", "Колку е зголемен наталитетот годинава?", "Каде за Нова Година?". :zelen
Ми се свиѓаат.

Во Кина бројот на разводи за време карантин се наголемил дупло :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Proton

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Западните општества и оние кои гравитираат кон нив прават сериозен исчекор кон корпоративна држава т.е. фашизам. Не дека беше тоа многу далеку, но сега е апла.

Медиумите се многу тивки за секојдневните протести и побуни вс. "мерките" контра ТВ-вирусот.
Ден Хаг, Париз, Филаделфија, Берлин и каде све не, стотици илјади луѓе се судираат со фашистичката гарда (полицијата) со цел да заштитат основно човечко право на слободно движење. Дакле не се работи за заостанати балканци и шо ти ја знам дагестанци, него во најнапредните општества има масовни протести.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Симпатичен филинг е враќањето на форум :)
Веднаш започнав со жестоки дискусии со Електра, Алтаир, Саладин и Мунфери што ме потсети на некои добри виртуелни времиња.
I like this small virtual village (inlove)
Hope to revive it as much as possible.

П.С. Претпоставувам дека одвреме навреме некои стари и неактивни членови и членки го подѕирнуваат форумот како гости не најавувајќи се. Апелирам до нив да се вратат и да започнат со постирање, поминавме години на оој форум, можеби некои од вас смениле мислења, идеи, погледи на живот, перспективи, можеби не, во секој случај би било убаво да се вратите на црно-беливе страници, јас направив така и не згрешив, напротив :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky, Electra and Altaïr

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
И јас се осеќам ко да минале три животи откако намалив со форумов, а паралелно и ко вчера да било.
Чудно, навистина. :)
Веднаш ми се навраќаат безвременските (и бесмислени) теми на Легионерот и Орхидејата, остроумните размислувања на Селен(е), Мисчивс и Реми, бескрајните дрш-не дај со Мелпомена, кумановскиот на Парвати, Во Центар со Алба, итн.
Дури и Телемитите вс. Алф фалат, иако се бришевме многу често. :zelen
Сега телепатски ве повикувам да ви текне на форумов и да ве фатам на емоција. :rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И јас се осеќам ко да минале три животи откако намалив со форумов, а паралелно и ко вчера да било.
Чудно, навистина. :)
Веднаш ми се навраќаат безвременските (и бесмислени) теми на Легионерот и Орхидејата, остроумните размислувања на Селен(е), Мисчивс и Реми, бескрајните дрш-не дај со Мелпомена, кумановскиот на Парвати, Во Центар со Алба, итн.
Дури и Телемитите вс. Алф фалат, иако се бришевме многу често. :zelen
Сега телепатски ве повикувам да ви текне на форумов и да ве фатам на емоција. :rolleyes:
Леле тоа старото жениште орхидеја отвараше теми за се и сешто, ќе види нешто во текот на денот и ајде отвори тема. Па дури и другите и беа криви што не се зборело за тоа, таа паметна ние глупи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf-, Electra and Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Да не славите Ноќ на Вештерките некаде?
Најбезбедно е во мумија да си маскиран годинава, ако нели, мораш.
Со другарка сакавме за по дома да се направиме Мира и Милко Калајџиев и да ја пееме „Хеј Малката“, ама штета, немам такво шизичко палто. :(
Ќе остане идејава за подобри времиња.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не знам дали паметењето на пријатни спомени е добра ствар или сурова игра на судбината. Се истркала една деценија од тогаш. Страшно...

Кажу да су чуда свијета
Пирамиде афричке
Кажу да су чуда свијета
Велике ријеке Индије
Ал ниједно чудо није
Никад равно ономе
Када моја Валентина
Сјаји, сјаји уз мене

Колку само ми фали целата таа ситуација :( :( :(
P.S. Се надевам дека квантните физичари се во право, дека постојат паралелни димензии и во некоја од нив сме сеуште заедно :(
 
Последна промена: