1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,016
  Sreken rodenden @violetmoon ,da si zdrava I ziva, da si najsrekna, site zelbi stvarnost da ti stanat, ljubov,sreka I se najubavo.
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Teresa

  Teresa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  5
  Здраво на сите. Ако има некој што работел како турстички водич ако може да ми пише порака. Поздрав
   
 3. Ananas

  Ananas Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  32
  Добро утро :)
  Сабајлево случајно видов дека има села и градови во други држави (Бугарија, Србија, Украина, итн) кои носат имиња на наши градови (Охрид, Куманово, Кичево, Крива Паланка...).

  Дали некој ќе може да направи тема каде секој член ќе внесе податоци за некој од тие градови? Сакам да заживее форумот :)
   
  На antonio и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Во Бугарија поточно Варна има населба Виница и село Кичево, 10тина километри се едното од другото. :D
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Поздрав до сите, нови и стари, млади и стари, активни нови и стари, и до сите стари.
   
  На escape, -alf-, dovefox и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Знаете ли зошто не работи Фемина форум?
   
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  За да бидете активни на овој форум. :D
  Шала, веројатно веќе проработил, ако не, здравје. :)
   
  На -alf- и Ananas им се допаѓа ова.
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,648
  Допаѓања:
  5,728
  Fala so malo zadocnuvanje od samo nekolku meseci.:D
  Sala na strana izvini vaka sto vrakam kasno ama ne bev tuka prisutna, sekoe dobro i na tebe, samo ubavini:gus.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Периодично се навраќам на форумов, гледам дали има нешто ново, препрочитувам што сум пишувала пред години.
  Дури не ми се ни верува дека толку време е пројдено.
  За некои работи сум останала 100% иста, за други пак сум 100% различна. Од ракав ја тресам де статистикава, да делува поносталгично. :D
  Па си викам ај, да забришам прашинка, да ве поздравам тие што сте останале верни тука, како и по некој нов. Фала што го чувате ова катче да дише, макар и на жабри.
  Некогаш висев по цел ден овде, па дури и од мобилен. Пиши, бриши, едитирај... Сега Телемитите слободно може во која сакаат тема да вметнат нешто нивно for the generations to come. :D
  Се шалам. Пишувајте си луѓе, бришете си сами ако сте оф топик, за казнени пријавете се само. :D

  Љуби вас и грли,
  Ваша балканска пророчица Клеопатра
   
  На JaMi, Saladin, escape и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Одим низ парк со две другарки и наеднаш слушаме, галама, урлање пукање итн, за набрзо да сконтаме дека има утакмица на стадион. По кратка дискусија и мое убедување да не одиме, се најдовме внатре. Пред да влеземе нормално прашавме дали ќе не пуштат затоа што бевме без карти, а чичкото ни вика, "ама ова е влез за западна!" Мене во тој момент ми се враќаат некои слики во глава од пред 10тина години кога погрешка со други две другарки се најдовме на таа трибина, одма викам "А штом така јас не би влегла" ама јас ли зборам канти ли тропаат исто е, :) фино лепо си влеговме. И чичкото пак ни вика, "немојте да одите на лево, таму се навивачите одете само на десно." Аха ок и тргнуваме натаму очекувајќи да видиме цел стадион полн, барем според таа галама... таму што да видиш двајца без тројца и три четири реда полни со навивачи. Секако и мноогу полиција.
  Ги гледам фудбалериве, па навивачите, па пак фудбалерите и пак навивачите и си викам "па навивачиве се поголема атракција од самата утакмица" Толку многу се радуваа, толку многу ги подржуваа што едвај некој од тие два тројца ја следеа утакмицата. Фудбалерите и оро да си заиграа мислам дека никој немаше да ги примети. :)
  Па си размислував кога Македонската фудбалска федерација би имала барем пола од организацијата и посветеноста на навивачите, можеби фудбалот би бил на многу повисоко ниво, можеби на трибините би имало повеќе од два тројца гледачи, можеби и самите фудбалери би биле повеќе мотивирани кога би гледале барем половина полн стадион, а не празни столчиња, можеби многу можеби ама слаба реализација. Од истиот клуб што денес играше, помладата генерација пред помалку од месец освоија прво место во нивната категорија во Бугарија, како и ред други успеси, а за тоа повторно два тројца знаат...
   
  На Prashina, Ananas и Ballet is my life им се допаѓа ова.

Сподели: