Сакам да кажам/Сакам да прашам

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,506
14,414
1,683
во светот на бајките
абвгдѓежзѕијклљмнњопрстќуфхцчџш
Да ти! Tочно ти што го читаш ова сега ја прочита азбукава во стилот на бушава азбука :p :svirka
Е не е така. Ги прочитав првите букви и одма преминав на вториот ред.
 
  • Like
Реакции: ShakaZulu

Maalo Nogi

Нов член
27 ноември 2019
1
0
1
22
Здраво на сите, имам едно прашање, каде можам да најдам вештачко крзно како на сликата на метража,


ако знае некој нека пише ми треба ваков матиајл за шиење на капут.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,737
1,153