Сакам да кажам/Сакам да прашам

Laila

Полноправен Член
18 јуни 2019
30
25
8
СДП, ако некој бил во Торони, на вториот крак, би сакала да сподели импресии од неговото искуство?
Сакам да одам во август. Најважна ми е плажата и водата. Се разбира ме интересира и дали има продавници, дуќани, таверни (не барам многу, барем доволно, за прошетка, кафе, ручек).
 

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
35
128
38
СДП, ако некој бил во Торони, на вториот крак, би сакала да сподели импресии од неговото искуство?
Сакам да одам во август. Најважна ми е плажата и водата. Се разбира ме интересира и дали има продавници, дуќани, таверни (не барам многу, барем доволно, за прошетка, кафе, ручек).
добра плажа има, посебно за деца е во август може и медузи да има
местото не е многу големо онака... шеталиште има по цела должина доволно за тоа што бараш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Реакции: Laila

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
СДП, ако некој бил во Торони, на вториот крак, би сакала да сподели импресии од неговото искуство?
Сакам да одам во август. Најважна ми е плажата и водата. Се разбира ме интересира и дали има продавници, дуќани, таверни (не барам многу, барем доволно, за прошетка, кафе, ручек).
Toroni ima ibava dolga siroka pesocna plaza so kafebarovi (dle od niv mnogu fino sredenis o lezalki i se propratno). Vodata e preubava.
Ima i nekolku tavernicki...dve tri dukancinja, giro, palacinki, nesto animacija za deca....ima se i mene mi se dopadna. Jas bi odela pak
 
  • Like
Реакции: Laila and Ananas

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
35
128
38
Toroni ima ibava dolga siroka pesocna plaza so kafebarovi (dle od niv mnogu fino sredenis o lezalki i se propratno). Vodata e preubava.
Ima i nekolku tavernicki...dve tri dukancinja, giro, palacinki, nesto animacija za deca....ima se i mene mi se dopadna. Jas bi odela pak
ако во меѓувреме не се сменило нешто...
најбитното го нема за недај боже
амбуланта и аптека


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Реакции: Laila

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
74
32
128
27
Штотуку разговарав со Ана од телеком, милозвучен глас... #краткаплатонскаприказна
 

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
74
32
128
27
Под итно да се пуштат детективи-психијатри во лов на лица со професионална деформација што јадат лајна на плажи, во недела, за нивната мочана работа, по што уловените лица под итно да се однесат во психијатриска болница.
 

Наташа557

Нов член
9 август 2019
1
4
3
22
Се поклонуваат 2 мачиња (женскo и машкo), стари 2 месеци, постојано се галат, предат и се доста дружељуби и расположени за игра. Се даваат за чување и во дворче и дома по ваш избор. број за контакт: 077922569 - Скопје67434692_373335980034987_5311371413972582400_n.jpg 67480884_444167736179334_2994155971309207552_n.jpg 67814149_455449221964927_4745706126392164352_n.jpg