Работа од соништата

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Ако се на дрво,пак ќе имаш работа да ги собираш,нели е подобро да врнат?:)
На дрво е поубаво и почист ќе е воздухот. Поголема логика има на дрво да растат, нели хартијата се прави од дрво.
Убаво е и да врнат пари, ама да не испадне железни монети од по 50 денари да врнат, па да има елемнтарна непогода :D
 
  • Like
Реакции: Kisserboy

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
На дрво е поубаво и почист ќе е воздухот. Поголема логика има на дрво да растат, нели хартијата се прави од дрво.
Убаво е и да врнат пари, ама да не испадне железни монети од по 50 денари да врнат, па да има елемнтарна непогода :D
Ама тоа е кога ќе врне град,тогаш ќе врнат железните монети,а така тихо кога ќе врне,одозгора гледаш хартија колку ти душа сака:).

Е ама добра ти била замислата за работа од соништатааа,а и логиката ти е добра!:)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Ама тоа е кога ќе врне град,тогаш ќе врнат железните монети,а така тихо кога ќе врне,одозгора гледаш хартија колку ти душа сака:).

Е ама добра ти била замислата за работа од соништатааа,а и логиката ти е добра!:)
Па тоа е работа од соништата, не тоа што другите членови на форумот напишале. Изгледа нив ептен им се работи. Да ти кажам пред некоја недела бев во цвеќара да купам кактус за на роденден и гледам во едно растение стоеше ливче на кое пишуваше money tree ... не губам надеж ахахахаха :patos
Исто и твојата идеја е добра, ама појако е на дрво, па ќе откриеш во кој месец се размножува и како, па со тоа ќе се занимаваш и на крај ќе си многу богат и ќе му викаш на сите дека среќата со пари не се купува, ама и без пари дека не бива (flower).
 
  • Like
Реакции: Kisserboy

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Па тоа е работа од соништата, не тоа што другите членови на форумот напишале. Изгледа нив ептен им се работи. Да ти кажам пред некоја недела бев во цвеќара да купам кактус за на роденден и гледам во едно растение стоеше ливче на кое пишуваше money tree ... не губам надеж ахахахаха :patos
Исто и твојата идеја е добра, ама појако е на дрво, па ќе откриеш во кој месец се размножува и како, па со тоа ќе се занимаваш и на крај ќе си многу богат и ќе му викаш на сите дека среќата со пари не се купува, ама и без пари дека не бива (flower).
Се е о.к,но незнам дали од дрвото,само ти ќе си ги собираш парите,или и ние ќе ја уживаме привилегијава.
Ако врнат парите,тогаш сите ќе имаат можност да си бутнат во џеб некоја денар,или евра,зависи од облаците како се наелектризирани,позитино или негативно(дали на денари или евра:patos),затоа кажав подобро е да врнат.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Се е о.к,но незнам дали од дрвото,само ти ќе си ги собираш парите,или и ние ќе ја уживаме привилегијава.
Ако врнат парите,тогаш сите ќе имаат можност да си бутнат во џеб некоја денар,или евра,зависи од облаците како се наелектризирани,позитино или негативно(дали на денари или евра:patos),затоа кажав подобро е да врнат.
Евра си сакам и долари :p :patos:patos
 
  • Like
Реакции: Kisserboy and corki

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
За мене само некоја работа каде не треба да се расправам со игнорамуси. Луѓе што гледаат бледо и се прават дека слушаат/разбираат, а мозокот им е одлетан во с. Зајас, па после препрашуваат по 20 пати и пак наоѓаат начин да ја утнат работата. Луѓе што осеќаат потреба надолго и нашироко да објаснуваат како се подарок на светот со својот (не)талент за работа и преголемо его. Било да се клиенти или колеги.
Би била некој чувар, ноќна смена. Само да сум на раат.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Црвен Кмер на мисија за аграрна реформа по Мариовските џунгли, по можност во среќен брак со Тамилска тигрица.
 
  • Like
Реакции: Saladin and Luckky

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Брокер, колку и да е стресна, тешка и ризична работа сакам па се надевам и еден ден да ја работам таа работа.