1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Работа од соништата

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Trajche, 6 март 2013.

 1. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Ако се на дрво,пак ќе имаш работа да ги собираш,нели е подобро да врнат?:)
   
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  На дрво е поубаво и почист ќе е воздухот. Поголема логика има на дрво да растат, нели хартијата се прави од дрво.
  Убаво е и да врнат пари, ама да не испадне железни монети од по 50 денари да врнат, па да има елемнтарна непогода :D
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Ама тоа е кога ќе врне град,тогаш ќе врнат железните монети,а така тихо кога ќе врне,одозгора гледаш хартија колку ти душа сака:).

  Е ама добра ти била замислата за работа од соништатааа,а и логиката ти е добра!:)
   
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Па тоа е работа од соништата, не тоа што другите членови на форумот напишале. Изгледа нив ептен им се работи. Да ти кажам пред некоја недела бев во цвеќара да купам кактус за на роденден и гледам во едно растение стоеше ливче на кое пишуваше money tree ... не губам надеж ахахахаха :patos
  Исто и твојата идеја е добра, ама појако е на дрво, па ќе откриеш во кој месец се размножува и како, па со тоа ќе се занимаваш и на крај ќе си многу богат и ќе му викаш на сите дека среќата со пари не се купува, ама и без пари дека не бива (flower).
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  :facepalm2:patos Што се не ќе види човек.
   
 6. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Се е о.к,но незнам дали од дрвото,само ти ќе си ги собираш парите,или и ние ќе ја уживаме привилегијава.
  Ако врнат парите,тогаш сите ќе имаат можност да си бутнат во џеб некоја денар,или евра,зависи од облаците како се наелектризирани,позитино или негативно(дали на денари или евра:patos),затоа кажав подобро е да врнат.
   
 7. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Евра си сакам и долари :p :patos:patos
   
  На Kisserboy и corki им се допаѓа ова.
 8. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  За мене само некоја работа каде не треба да се расправам со игнорамуси. Луѓе што гледаат бледо и се прават дека слушаат/разбираат, а мозокот им е одлетан во с. Зајас, па после препрашуваат по 20 пати и пак наоѓаат начин да ја утнат работата. Луѓе што осеќаат потреба надолго и нашироко да објаснуваат како се подарок на светот со својот (не)талент за работа и преголемо его. Било да се клиенти или колеги.
  Би била некој чувар, ноќна смена. Само да сум на раат.
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Црвен Кмер на мисија за аграрна реформа по Мариовските џунгли, по можност во среќен брак со Тамилска тигрица.
   
  На Saladin и Luckky им се допаѓа ова.
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Брокер, колку и да е стресна, тешка и ризична работа сакам па се надевам и еден ден да ја работам таа работа.
   

Сподели: