Работа од соништата

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
Ако можеш да појасниш малку, не те разбрав најдобро што сакаш да кажеш...
на огласот пишува 100 000*
подолу има појаснување на ѕвездичката
* значи платата е 50 000, другите 50 000 се покривање на трошоците за живеачка, сместување, јадење, пиење ....
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
на огласот пишува 100 000*
подолу има појаснување на ѕвездичката
* значи платата е 50 000, другите 50 000 се покривање на трошоците за живеачка, сместување, јадење, пиење ....
И малку ли се за 6 месеци? :)
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
стјуардеса, чиста работа..
како што гледам пријателки што заминаа живот проживејаа,
за пола година пола свет и повеќе го прошетаа.
пари шетање, средени дотерани, е па поарно нема...
 

VanHelsing

Истакнат Член
6 октомври 2013
72
58
118
23
Лос Анџелес, едно дуќанче до плажата, женски во бикини си трчаат, УЖИВАНЦИЈА !! :biggrin
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
По мое работа од соништата е работата која што сакаш да ја работиш.Нема ништо подобро од тоа.
 

I love you

Полноправен Член
12 јануари 2015
29
17
8
21
Докторка, и пеачка за нив имам поголема можност да станам.
Пеачка застоа што веќе се бавам со пеење ама не професионално, па имам поголема шанса. ;):igra
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Сакав манекенка и сеуште сакам,ама веќе не можам,така да се си останува на тоа фамозно сакам.
 
Последна промена:

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Работа од соништата е да не работам, парите да ми растат на дрво и во изобилие :cool:
 
  • Like
Реакции: Kisserboy