Работа од соништата

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,871
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
@pozdrav eden topol, има балет. Посети ја страницата на МОБ (Македонска Опера и Балет) и ќе видиш дека утре, во Пловдив ќе се изведува „Лебедово Езеро“ и диригент е Бисера Чадловска од Македонија :)

За @Ballet is my life можеби не е ништо посебно, може премногу пати ја изведувала оваа престава, ама за тебе, ќе биде одлично искуство.
Следен пат, во Скопје - да поминеш да ја гледаш и да ја слушаш :)
 
  • Like
Реакции: Ballet is my life

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
@pozdrav eden topol, има балет. Посети ја страницата на МОБ (Македонска Опера и Балет) и ќе видиш дека утре, во Пловдив ќе се изведува „Лебедово Езеро“ и диригент е Бисера Чадловска од Македонија :)

За @Ballet is my life можеби не е ништо посебно, може премногу пати ја изведувала оваа престава, ама за тебе, ќе биде одлично искуство.
Следен пат, во Скопје - да поминеш да ја гледаш и да ја слушаш :)
Ja imam gledano izvedbata, ne ednas, tri pati...inaku jas ziveam vo skopje:)ako za mene se odnesuvase.
 
  • Like
Реакции: Хептаграм XI

Avarti

Нов член
22 јануари 2020
6
0
1
32
Моето најдобро искуство беше со компанија instaforex основана од Ildar Sharipov Јас работам долго време.
Обезбедува широк избор на услуги за почетници и искусни корисници.