Работа од соништата

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Ако може така да се нарече, не знам дали е работата од соништата но е премногу платена, а да речеме е релативно „лесна„ , но во животот нема ни една лесна работа така и ова, но сепак навистина вреди за 100, 000 долари да потипишеш доогвор од 6 месеци...
Станува збор за 6 работни места во Австралија

- Главен забавувач – пишува статии за фестивалите и културните настани, коментира за нив преку Twitter и е вистинска ВИП личност во Сиднеј.

- Чувар во националниот парк во Квинсленд – ја проверува температурата на водата, шета низ плажите, ги промовира националните растенија и животни.

- Lifestyle Фотограф – фотографира сè што го опкружува, сите интересни работи за Мелбурн и неговата околина.

- Чувар на дивината – го истражува островот Кенгур, плива со делфините и се дружи со подводниот свет.

- Истражувач на средината – се запознава со локалните жители, открива возбудливи настани, авантури и работи за оние кои сакаат да дојдат на поинтересен одмор во Австралија.

- Дегустатор на храна – патува низ земјата и ги дегустира специјалитетите, открива интересни ресторани и барови.


Конкурсот трае до 10-ти Април 2013 година, Се што треба е да направите видео од 30 секунди на кое ќе се представите и ќе ги убедете на некој начин да влезете во 18-те финалисти кои ќе отпатуваат директно во Австралија на 2 неделно интервју. Трошоците ги снесува државата како и смештајот.

Линк за аплицирање
 
  • Like
Реакции: 4FUN

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
По се изгледа многумина членови задоволни од својата работа и својата плата, чим нема заинтересираност :)
 

niche123

Истакнат Член
7 март 2013
32
6
108
Најбоље за мене (иако не работам) ми е да си седам у фотеља и да изработувам проекти и такви работи :D најбоље брате
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Најбоље за мене (иако не работам) ми е да си седам у фотеља и да изработувам проекти и такви работи :D најбоље брате

Океј, тоа е твоја работа од соништата, но темава е за работа во Австралија што нудат огромни плати за кратко време, во Македонија овие пари нема да ги заработиш цел живот, а во Австралија на некоја позиција од овие што ги нудат за само 6 месеци...
 

niche123

Истакнат Член
7 март 2013
32
6
108
Океј, тоа е твоја работа од соништата, но темава е за работа во Австралија што нудат огромни плати за кратко време, во Македонија овие пари нема да ги заработиш цел живот, а во Австралија на некоја позиција од овие што ги нудат за само 6 месеци...
Брат се тоа океј ама кај е ЛИНКОТ ? :p
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
Океј, тоа е твоја работа од соништата, но темава е за работа во Австралија што нудат огромни плати за кратко време, во Македонија овие пари нема да ги заработиш цел живот, а во Австралија на некоја позиција од овие што ги нудат за само 6 месеци...
100 000 со ѕвездичка
50 000 плата
50 000 трошоци за живеачка
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
За у Австралија е темава?
Тогаш, газда на АО! :)
Друже испобрка малку :D Ова е оглас...

100 000 со ѕвездичка
50 000 плата
50 000 трошоци за живеачка
Ако можеш да појасниш малку, не те разбрав најдобро што сакаш да кажеш...