1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Работа од соништата

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Trajche, 6 март 2013.

 1. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Ако може така да се нарече, не знам дали е работата од соништата но е премногу платена, а да речеме е релативно „лесна„ , но во животот нема ни една лесна работа така и ова, но сепак навистина вреди за 100, 000 долари да потипишеш доогвор од 6 месеци...
  Станува збор за 6 работни места во Австралија

  - Главен забавувач – пишува статии за фестивалите и културните настани, коментира за нив преку Twitter и е вистинска ВИП личност во Сиднеј.

  - Чувар во националниот парк во Квинсленд – ја проверува температурата на водата, шета низ плажите, ги промовира националните растенија и животни.

  - Lifestyle Фотограф – фотографира сè што го опкружува, сите интересни работи за Мелбурн и неговата околина.

  - Чувар на дивината – го истражува островот Кенгур, плива со делфините и се дружи со подводниот свет.

  - Истражувач на средината – се запознава со локалните жители, открива возбудливи настани, авантури и работи за оние кои сакаат да дојдат на поинтересен одмор во Австралија.

  - Дегустатор на храна – патува низ земјата и ги дегустира специјалитетите, открива интересни ресторани и барови.


  Конкурсот трае до 10-ти Април 2013 година, Се што треба е да направите видео од 30 секунди на кое ќе се представите и ќе ги убедете на некој начин да влезете во 18-те финалисти кои ќе отпатуваат директно во Австралија на 2 неделно интервју. Трошоците ги снесува државата како и смештајот.

  Линк за аплицирање
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  По се изгледа многумина членови задоволни од својата работа и својата плата, чим нема заинтересираност :)
   
 3. niche123

  niche123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 март 2013
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  6
  Најбоље за мене (иако не работам) ми е да си седам у фотеља и да изработувам проекти и такви работи :D најбоље брате
   
 4. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555

  Океј, тоа е твоја работа од соништата, но темава е за работа во Австралија што нудат огромни плати за кратко време, во Македонија овие пари нема да ги заработиш цел живот, а во Австралија на некоја позиција од овие што ги нудат за само 6 месеци...
   
 5. niche123

  niche123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 март 2013
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  6
  Брат се тоа океј ама кај е ЛИНКОТ ? :p
   
 6. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Го има во првиот пост...ЛИНК за аплицирање стисни таму
   
 7. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  За у Австралија е темава?
  Тогаш, газда на АО! :)
   
 8. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  100 000 со ѕвездичка
  50 000 плата
  50 000 трошоци за живеачка
   
 9. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Друже испобрка малку :D Ова е оглас...

  Ако можеш да појасниш малку, не те разбрав најдобро што сакаш да кажеш...
   
 10. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  Све е џабе друже, работа од соништата е друга приказна со овој оглас.;)
   

Сподели: