Психоанализа на форумџии (читај воведен пост)

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
гонзо такси ме чека, тфоја тема е крива
аее кд ке се врату у касни саати да прочитам нешто и за мене, може ? : )
Позитивен,ако не и најпозитивен лик на форумов. Заљубен у Тијану скопјанку,тепа гу у биљард свак пут.
Не сака да трпи неправди, не сака навредување,никогаш не почнува прв:giggle Неостварена желба му е да ме носи у Тунис иииииии навлечен е на форумоф,па стално пишува на латиницу од работа и му касни на таксито за да допише уште 5-6 коментари овде :p
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Му благодарам на мојот драг пријател Мајор за исцрпната и детална анализа. И помогни буљаш изанализирај уште некој, има доста пациенти. Мила Кунис, се извинувам, нема сега да те анализирам, треба уште малку да те изанализирам во нашата приватна одаја, а сега на ред ми е парвати, еден од најпосакуваните ергени на форумот. Брат ти мноо сааш да збориш куманоски сленг и ич нејќеш кумановски сплет, али изглеа ке бидеш ти скопски зет. Педантно дете си, што значи дека често праиш педикир, а и маникир. Вешт си со рацете, би бил вешт кунг фу мајстор но тебе насилието не те занима воопшто па дури ни како уметничка вештина. Сакаш едноставност, зезање, смеење (Смеасмо се мноо) и твоето мото е don't worry be happy, have sex, drink beer, live long and prosper и така натаму. Патуваш во времето и во просторот и комотно се понашаш во секој простор и време, уживаш во домашна ракија со салата што е влијание на гените од твојот легендарен кумановски прадедо Батко Ѓорѓија. Смирен човек со кул живци, зборлест абе уста не затвораш, али за карање и расправии ич немаш уста па и затоа нејќеш да те замараат со вербални битки, ги олабавуваш кавгаџиите со неколку збора. Женските сакаат да се во твое друштво, на форумот си еден од омилен меѓу членките заради што јас не те сакам, но толку си ми сладок што би ти ја дал и мојата сопствена жена да ја плеснеш, со други зборови си ултрапозитивна личност, слушаш трансови, то се поштује, слушаш псај, дарк, морнинг во утрата кои најчесто ти се ведри. Поздраф нездраф
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Темава со месеци ја мислев, ама аш муда да ја отворам.
Јааа, после мене да ме пцујаат индивидуи зашто сум ја отворила да им делат негативни коментари. :giggle
Инаку, избрав овде си ја пројадам дневната доза трици.
Смејте се вие, ама Мајорот и Гонзо, колку и да беше на хумористичен начин, доловија како треба да изгледа една психоанализа.
По 2-3 реченички копирани од мислењата, не е психоанализа, затоа не ме ни чуди што ја префрлила Блу темата во играчница.
„Игра кантер, сака балади и мисиркини батаци“ се факти апла на тацна сервирани.
А, што тоа кажува за нечиј карактер? Дека е гејмерски гурман со ранливо срце?
Се извињавам за kinda оф-топик и солење памет.
Знам што следи - „Анализирај, ако си толку паметна.“ :D
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
хахахахаааа ме изнасмеаааа:rofl :rofl мајоре хахахахаа
ова се скоро и мои финти, исто вака и јас ги опишувам луѓето..
на шала се разбира... ( а у секоја шала пола вистина) ххахахахаахахаха
Каква шала драга Кити...јас бев најсериозен во психоанализита на докторов, друг- поинаков/покомпетентен опис не можев да дадам.

Ај нешо кратко и за тебе да те психоанализирам од птичја перспектива- како тебе те замислувам.

Ти мене ми наликуваш на психо-физички спремна особа, плавуша ама вештачка (не од овие асли плавуши на вицови што ги озборуваат) со високи штикли и црни мрежест чорап, кои те прават уште најпонајвисока- 1 глава и 3 влакна и плус воља за растење над 176,5 цантиметри квадратни, каде висината ти влева самодоверба да доминираш врз целиот понизок машки род, со што ги заведуваш истите од Јужна Африка -Јоханезбург до Осло- Норвешка по меридијанот, и Мелбурн од едната страна до Трухиљо-Перу од другата страна по екваторот. Превентивно во заведувањето влијаат и кафеавите очи, со костенлива боја на некој див шумски костен од планината Јабланица (единствена разлика е што костенот не користи римел од фирмата Макс фактор- {купувајте македонски производи}), кои при трикратно брзо трепкање, на горенаведените мажи им го опива хипоталамуст, им го запира срцето како најсовремената и најнова дрога што ствара завист со шмекање,зјапање и пришепнување на другарот, и мора да ја земаат нон стоп во твое присуство односно рандом локал каде излегуваш....со прости зборови пришепнувањето иде во овој стил: ваууу пичкана видија ми намигна 3 пати наеднаш- како нескафе е , леле колку е јака море еј, одредени членови не ни коментираат само зјапаат и им протекуваат лиги при што цело време креваат од тоа пивата и муабетот утредента ќе изгледа вака:
Другарот што не бил во твое присуство:кај беше вчера бе брат, како си помина?
Заведениот :Абе ќути аман, се испијанав, само не сум сигурен дали се опив од љубов или од пиво?! И остај не прашувај друго ми се враќаат спомените, ќе ме убие помислата дека не е моја.

Тоа значи дека многу психички си моќна и твоја најсилна наука е (медитација + јога) / мантри x телепатија =? -решија равенката
Друго нешто шо сакав да кажам, голема улога игра и црвената халина узтело со две прерамки на раменици од кои едната е подопуштена (ја поктирава вакцината против тетанус, што ни ја редеа во 1во оделение) и модерен страничен шлиц како на Мила Јовович во филмот резиденд ивл кецот.
Музиката не ти е баш јака страна, најфраер музичар според тебе на сите времиња е 2пак раперот, а најомразен е паф деди зошто му намести атентат за да го скинат (или тоа е само пропаганда), али тука позитивно е што ти многу добро конташ и твориш рими, и си далеку подобра од цела фирма ДОО "слаткаристика и токсикологија" со се Тони Зен во пакет.
Можам да кажам дека си Бренда од серијата Бебервли Хилс, ама не го сакаш Стив туку го сакаш Џони Дип од пиратите на карибите во секој дел... при што разоткрива за тебе дека си авантуристички дух од жена, а јас за точкот заборавив да напоменам дека и синџирот му е тазе подмачкан-полесно се вртит сега.

Кити: ако грешам нека изгорам - од Кирил Мицкоски песната.
Ако не грешам, дај вејзбукс всандак, да видам што сум погодил.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Смејте се вие, ама Мајорот и Гонзо, колку и да беше на хумористичен начин, доловија како треба да изгледа една психоанализа.
Знам што следи - „Анализирај ако си толку паметна.“ :D
(y) во врска со првата реченица
Ко ќе имаш инспирација и време....баш ти најмногу од цел форум сакам да ме психоанализираш. Благодариме однапред. :) + кисс.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: i_wanna_fly

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
:rolleyes: едит...ме превари мајорон,иначе го гледав постот на електрата
Нели си ми од кланот,па кај смеам да те оставам сама.
психоанализа за Електрата...шо да кажам освен да речам или ај подобро да прелафам
односно,ај со друге речи ке напишам дека не врат шија е она како што тече темава,само по низ стихови му доага а не низ четива и во алманахот....а таму те имам психоанализирано со форумџијски сертификат.
сакав да кажам онака во полусон,дека сум слаб психоанализирач а ниту пак сакам некој да ме психоанализира од причина што,низ форумов по темите,многу јасно си е за она кој кого и како психоанализира.
овде би му дошло само како повторување,ама ако,не смета....ако нешто низ форумов се пропушти,може овде ке се најде.

и ај нека се осуди некој да напише за некого негативен коментар,одма ке му се возврати...како можеш така да коментираш кога лично не ме познаваш :D....а се бара нели форумџијска психоанализа,а не ин лајф
плус,нема да добиеш лајк од анализираниот ни некој од околу,иако им се допага,не смее да дознае за тоа анализираниот.
така да,ко ке видиш,затоа и предвидов дека темава од психологија овде ке се префрли...односно психоанализирав де.
поточно се нашалив :D
ама не сите имаме иста смисла за хумор,за некои ова е ирониа а нечии анализирања се забавни шеги за кои читаме,аген енд аген енд аген...
но иако се повторуваат,некои дури и мене ми се забавни,а кога ми се,обавезно некаде го потенцирам тоа.
ете една моја општа бла бла психоанализа за нашиот форумџијски живот насушен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Јас се волонтирам да бидам анализиран. Иако сум прилично сигурен дека ќе зажалам, но ете, ако има некој доброволец да ме анализира - слободно.