Психоанализа на форумџии (читај воведен пост)

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Jas pa naprotiv koga i da se logiram ovde, sakam sekoj da me analizira, odnosno ona alter ego sto go "sozdavam" na forumot, smetam deka sum eden od najstarite, pa zosto da ne... ? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Jas pa naprotiv koga i da se logiram ovde, sakam sekoj da me analizira, odnosno ona alter ego sto go "sozdavam" na forumot, smetam deka sum eden od najstarite, pa zosto da ne... ? :D
Mozebi i si eden od najstarite clenovi, no nikako da odrasnes, ne mislam fizicki...vecito dete, ponekogas buntovno, ljutko.....:):showoffama slatko i naivno:p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Сакам да прашам што е целта на психоанализирањето на некој член? Што се постига ако некој некого овде анализира? Ја не верувам на овде напишаното за некој член пред да го запознаам лично. А ја не сакам да бидам анализирана.
Tu steta, a bas imav zelba da ti manam edna analiza..nisto togas:kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
За таа анализа поубаво е да се познаваме во живо. А и колку да викаме дека некого го познаваме, има нешто што ќе не изненади на некој начин за таа некоја личност. ;) Надвор од темава. Кога ќе има повторна средба?
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
За таа анализа поубаво е да се познаваме во живо. А и колку да викаме дека некого го познаваме, има нешто што ќе не изненади на некој начин за таа некоја личност. ;) Надвор од темава. Кога ќе има повторна средба?
Ова е за забава анализа а за во живо ќе треба бајаги време да се дружиме еден со друг, различни ситуации да доживееме, па за да можеме да кажеме некоја приближно точна анализа ...што се однесува за средба, незнам на кого му го упати ова прашање..ако е за мене, е немам појма, не ми се верува дека нешто ќе направат;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne