1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Психоанализа на форумџии (читај воведен пост)

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Dr.Gonzo, 9 септември 2012.

 1. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Во оваа тема нека се пријавуваат доброволци и добри волци и жртвени јагниња кои ќе сакаат да бидат психолошки анализирани и некој ко ќе сака пријавените да ги анализира, еве јас као член со докторски префикс се пријавувам за анализирање, ако сака некој да го анализирам или да ме анализира, или уствари кој ме врти не мора да ме анализира никој ниту да анализирам, значи сфативте шо сакам да кажам тука се вршат анализи на форумџии, психолошки значи. Ако некоја членка има прашања, нека се обрати за подетални информации во моето припејт сандаче, иам и бесплатни пораки.
  -------------------------
  Минимумот кој треба да го исполнува еден член за анализа, е 200 мислења (бројката може да варира со пораст на активност).
  Доколку сте во можност, гледајте анализата да биде поопширна и да ги опфаќа и добрите и лошите страни на членот.
  Воздржувајте се од вулгарности и (бар директни) навреди при анализите (велам бар директни бидејќи секој различно дефинира и толерира критики), но и молба до анализираните да не се навредуваат доколку не им одговара тоа што е напишано. Но, тоа важи доколку самите сте побарале анализа. Доколку некој ве анализира без да побарате, а притоа е со цел да ве навреди, пријавете го мислењето и истото ќе биде соодветно санкционирано.

  Некои други правила и нема. Само мал совет и појаснување дека:
  Што последно јадевте?
  Па: Членот Х сака да јаде смоки и јогурт.
  Не е психоанализа.
  Што значи треба малку повеќе активност и споделување мислења доколку сакате посодржински анализи.

  И за крај: Темава е повеќе за разонода, не очекувајте психотерапевтски и лајф-чејнџинг анализи, па затоа не ги ни сфаќајте пресериозно...тоа е сепак само некој генерален впечаток на одреден член, базиран на вашата активност и изразување на интернет просторот.
  Хев фан. (wave)
   
  #1 Dr.Gonzo, 9 септември 2012
  Последна промена од модератор: 25 август 2014
  На Lady*, Natenceto и Selma им се допаѓа ова.
 2. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Дали ти сам се пријавуваш?
   
  На Dr.Gonzo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105


  јас се пријавувам за психоанализа...инаку барам документ од прилепска болница (5ти кат).
   
  На Dr.Gonzo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Зш да не, ајде анализирај ме
   
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Јас се пријавувам некој да ме анализира :biggrin

  Би додала само во анализите да нема навреди и да не се зема се при срце.
   
  На AnaMi и WomanInRed им се допаѓа ова.
 6. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Психички растроен, по малце луд :) Едно вели а друго мисли. По фаца можеш да го познаеш дека на секој втор семафор пали цигара.Добро послушно детенце, кога мајкаму ќе му рече "немој сине бело, земи амфетамин" - тој слуша.
  A да, се пали на секоја згодна бринета.
  Сакаше си доби срце :*
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  ајде анализирајте ме ;)
   
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Гонзо е фраер мноо јак
  сфака цура га замислуе како кифла сс мак
  он сака њума да гу мачка сс шлак
  и наравно не е сељак.... мрсан џак : )
   
  На 048, Kitty, The_Mayor и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Навредите се неизбежни од причина што секој човек се навредува на различен начин.
  Евентуално само ако се пишуваат само суперлативите од анализата односно таканаречената психоанализа.
  Останува да видиме во продолжение на темава за која "психоанализирам" тешко дека ке остане во психологија.:biggrin
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  За семафорите си у право, за другово неам коментар, срце, ко што кажа Сара да не си земаме се при срце. Али глејте да анализирате врз основа на некое познавање на членот што го анализирате, дали лично, дали преку мислења, затоа темава ја отворив тука не у хумор.
  Добро следен за анализа е Сара која ќе ја анализирам веднаш.
  Сара (Сарах) е веома млада особа, влегува во цутот на младоста, иако е мала она добро размишља за животот и знае да се постави сериозно пред проблемите. Има смисла за хумор, сака да помогне ако може, не сака да оговара, дискретна, пристојна и прибрана личност. Сака излегувања со другарките, сакам уметност, филм, музика. Добар слушател, има разбирање за секого, отворена личност, со отворен ум и широк видик.

  Глеам сите сакате да бидете анализирани,но треба и доброволци кои ќе анализираат, дежурен доктор за анализирање ако има да се пријави за вечерва? :biggrin
   
  На parvati, The_Mayor, Gemini и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели: