Психоанализа на форумџии (читај воведен пост)

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
651
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Во оваа тема нека се пријавуваат доброволци и добри волци и жртвени јагниња кои ќе сакаат да бидат психолошки анализирани и некој ко ќе сака пријавените да ги анализира, еве јас као член со докторски префикс се пријавувам за анализирање, ако сака некој да го анализирам или да ме анализира, или уствари кој ме врти не мора да ме анализира никој ниту да анализирам, значи сфативте шо сакам да кажам тука се вршат анализи на форумџии, психолошки значи. Ако некоја членка има прашања, нека се обрати за подетални информации во моето припејт сандаче, иам и бесплатни пораки.
-------------------------
Минимумот кој треба да го исполнува еден член за анализа, е 200 мислења (бројката може да варира со пораст на активност).
Доколку сте во можност, гледајте анализата да биде поопширна и да ги опфаќа и добрите и лошите страни на членот.
Воздржувајте се од вулгарности и (бар директни) навреди при анализите (велам бар директни бидејќи секој различно дефинира и толерира критики), но и молба до анализираните да не се навредуваат доколку не им одговара тоа што е напишано. Но, тоа важи доколку самите сте побарале анализа. Доколку некој ве анализира без да побарате, а притоа е со цел да ве навреди, пријавете го мислењето и истото ќе биде соодветно санкционирано.

Некои други правила и нема. Само мал совет и појаснување дека:
Што последно јадевте?
Па: Членот Х сака да јаде смоки и јогурт.
Не е психоанализа.
Што значи треба малку повеќе активност и споделување мислења доколку сакате посодржински анализи.

И за крај: Темава е повеќе за разонода, не очекувајте психотерапевтски и лајф-чејнџинг анализи, па затоа не ги ни сфаќајте пресериозно...тоа е сепак само некој генерален впечаток на одреден член, базиран на вашата активност и изразување на интернет просторот.
Хев фан. (wave)
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*, Natenceto and Selma

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Во оваа тема нека се пријавуваат доброволци и добри волци и жртвени јагниња кои ќе сакаат да бидат психолошки анализирани и некој ко ќе сака пријавените да ги анализира, еве јас као член со докторски префикс се пријавувам за анализирање, ако сака некој да го анализирам или да ме анализира, или уствари кој ме врти не мора да ме анализира никој ниту да анализирам, значи сфативте шо сакам да кажам тука се вршат анализи на форумџии, психолошки значи. Ако некоја членка има прашања, нека се обрати за подетални информации во моето припејт сандаче, иам и бесплатни пораки.
Дали ти сам се пријавуваш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683

јас се пријавувам за психоанализа...инаку барам документ од прилепска болница (5ти кат).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Јас се пријавувам некој да ме анализира :biggrin

Би додала само во анализите да нема навреди и да не се зема се при срце.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: AnaMi and WomanInRed

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Зш да не, ајде анализирај ме
Психички растроен, по малце луд :) Едно вели а друго мисли. По фаца можеш да го познаеш дека на секој втор семафор пали цигара.Добро послушно детенце, кога мајкаму ќе му рече "немој сине бело, земи амфетамин" - тој слуша.
A да, се пали на секоја згодна бринета.
Сакаше си доби срце :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,759
1,673
На сигурно
Јас се пријавувам некој да ме анализира :biggrin

Би додала само во анализите да нема навреди и да не се зема се при срце.
Навредите се неизбежни од причина што секој човек се навредува на различен начин.
Евентуално само ако се пишуваат само суперлативите од анализата односно таканаречената психоанализа.
Останува да видиме во продолжение на темава за која "психоанализирам" тешко дека ке остане во психологија.:biggrin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
651
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Психички растроен, по малце луд :) Едно вели а друго мисли. По фаца можеш да го познаеш дека на секој втор семафор пали цигара.Добро послушно детенце, кога мајкаму ќе му рече "немој сине бело, земи амфетамин" - тој слуша.
A да, се пали на секоја згодна бринета.
Сакаше си доби срце :*
За семафорите си у право, за другово неам коментар, срце, ко што кажа Сара да не си земаме се при срце. Али глејте да анализирате врз основа на некое познавање на членот што го анализирате, дали лично, дали преку мислења, затоа темава ја отворив тука не у хумор.
Добро следен за анализа е Сара која ќе ја анализирам веднаш.
Сара (Сарах) е веома млада особа, влегува во цутот на младоста, иако е мала она добро размишља за животот и знае да се постави сериозно пред проблемите. Има смисла за хумор, сака да помогне ако може, не сака да оговара, дискретна, пристојна и прибрана личност. Сака излегувања со другарките, сакам уметност, филм, музика. Добар слушател, има разбирање за секого, отворена личност, со отворен ум и широк видик.

Глеам сите сакате да бидете анализирани,но треба и доброволци кои ќе анализираат, дежурен доктор за анализирање ако има да се пријави за вечерва? :biggrin