Психоанализа на форумџии (читај воведен пост)

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,763
788
1,133
Skopje
Да заклучиме @CapricornBaby : Главните ликови остануваат на сцена се додека самите не се повлечат :D , а дали некој излезе со мислење за мене ?!? :^) :facepalm2:svirka
Мислам дека секој трет во оваа држава сака да привлече внимание и да се рекламира преку социјалните мрежи , така и во овој случај , сирото ,наврнато , па поради тоа што го заборавила чадорот дома си рекла ајде па кој да биде ..ајде за Много Битно ќе се фатам и така си немам друга работа ,а може и ќе ми запали ,а меѓу другото и некој да збори за тебе каков си и каква визија имаш тогаш може се работи за некоја балканска пророчица :eek::svirka
Исто така Сува Шњива преку нејзините пророчанства кажа многу работи , кога некој дење и ноќе се занимава со работи кој не постојат ,а со нив мислам дека се расчистува уште во основно училиште што не е така и во овој случај :svirka
Тоа се тие човеЦи кој што уште не биле во Скопје ,а се подмочувале на буквата ''С'' ;) гив ми фајф :kafe
Убаво е некој кога ќе се занимава со тебе , јас немам ништо против ,само барем да не биде лажење без осет , да има вистина некоја ,а јас не ја гледам , а вака некој да се занимава со тебе па ќе си помислам дека сум многу важен тука (bravo) :D

Може секој за секого да каже се ,ама да тврди, мислам дека е провидно и истиот е во голема депресија , за волја на вистината таквиот неуспешен морален дострел на пророчанството е очигледен (handshake) :D , да не бидам погрешно сватен само дадов слика во која има разновидни бои кој ја прават убава и со смисла за на зид ,додека црно бели и без рамка не би ги закачил никој мислам дека :eek::eek: ;) :*

Мјааауу мац мац :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,084
6,707
1,153
Big Sur
(worried) :confused:
Дечки бе, ако имате нешто неизречено (тишината сама ќе го рече), кажете си по ПП или седнете си приватно негде.
Немојте по форуми да си пласирате вака приватност и да се ругате меѓусебно, жити ја. Никогаш не знаете кој сѐ ве чита, а и детски е, па после куку, овој ви се мешал, оној ви се смеел.
Ќе си среди модераторот како мисли. Дотогаш, одете во чет или пп.

Едит: Ве префрлив во чет. Наредно бош цитирање ради мерење опашки, ќе резултира со казнени.
 
Последна промена:

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Еве јас ќе ви појаснам, за тие што не разбравте.
Ова мислење на Много Битно е всушност психоанализа за мене. Тој вика дека јас не сум психијатар за да правам психоанализа. Ако ме интересираат и ако сакам да знам за нечии планови и цели за идинина, тогаш би била пророчица.
Сум ce занимавала со работи кои не постојат, т.е. сака да кажи дека се понашам како во основно.
Сум била во депресија зошто не сум можела вистински да откријам што е целта на неговиот живот и што моето пророштво не е вистинито.
Јас сум убава само за гледање, а не за некој да се гледа со мене( тоа со боите и сликите)
Мјау, мац мац. :*;):kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Headache

Полноправен Член
14 јуни 2016
50
72
18
32
@Beauty&Beast и beautiful и beastly, си го има наредено животот по свој вкус и сметам дека истиот е боље уреден од ФЕНГ ШУИ. Авантурист, позитивна и реална личност, сака да се журка присетувајќи се дека се живее само еднаш. Слуша квалитетно компонирана музика и е меѓу ретките атеисти што не си го губат времето на подфорум религија!
Доколку забегувате во разговорт, знае да ве испелска убаво и да ви каже ,,само кажувам свое мислење" :giggle(flower)

@Ita најдобрата личност на светот. Смирена, пријатна и нејзиното присуство опушта и шири позитивна енергија.Сака да спортува и тоа опасни спортови, се кладам дека тоа го прави за да спасува луѓе, а не да нокаутира неистомисленици. Го цени пријателството и најбитно од се е што забележав дека дипломатски ги ренда своите хејтери. :mstickle
(flower)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Нареден офтопик нема да гледам кој е, добива казнени. Ако имате што да пишете повелете.
 

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
Си земaв зa слoбoдa дa гo aнaлизирaм @Mnogo Bitno :D

Пo пoстoвиве ми изгледa нa мнoгу искулирaн тип, лaднoкрвен кoгa требa. Истo тaкa ми изгледa нa oдличен прoценувaч нa луѓе, пoсебнo жени.

Дa бидaм искрен имa членoви шo мислaт декa му љубoмoриме пoшo имaл пaри. Не гледaм кaкo ние, стaбилни и рaзумни личнoсти, му љубoмoриме. Си рaбoтел дечкoтo, си ствoрил. Уствaри мoждa мaлку му љубoмoриме, нa нервите шo ги имaл дa трпи некoи нaпoрни :D
Мaдa и тoa не е љубoмoрa, тoa е вoсхит, знaчи не вoсхит зa негoвaтa финaнсискa сoстoјбa, туку вoсхит зa железните нерви шo ги имaл кaкo и кoгa дa пoстaпи.

Мoрaм дa гo упoзнaaм
П.С No homo :D
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
319
131
1,053
89
@pozdrav eden topol , Највероватно е жена во средни години , со возрасни деца.Има нешто што ја кочи во приватниот живот да го ослободи својот дух, па форумите и се вистински издувен вентил.Не сака дружење со никого од форум, што фрла сомнеж дека некој од семејството е јавна личност.
Толку цврста во тој став што мора да е некој од нејзините деца..вистински мајчински заштитнички инстикт.
Убава , но строга жена , наметнува форумски флерт , но како да заборавила..одамна било тоа.
Можно е да живее без маж, кој очајно и треба, но децата и се поважни..не смее да им го наруши јавниот живот.
Здодевниот живот , го надополнува со форумскиот.

Можно е од ова ништо да не е точно, но тоа е мој впечаток.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
@-alf- смирено типче, ладно, одмерено, културно, ништо не го вади од такт..мислам дека имал тежок живот но успеал благодарејќи на својата ладнокрвност и умна трезвена глава да ги преброди тешкотиите.
Убаво е да имаш пријатели од негов ков:)(hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf-

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Сакам да прашам што е целта на психоанализирањето на некој член? Што се постига ако некој некого овде анализира? Ја не верувам на овде напишаното за некој член пред да го запознаам лично. А ја не сакам да бидам анализирана.