Психоанализа на форумџии (читај воведен пост)

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Де мор The_Mayor, не ти беа доволно оние во темата за Сељакот? :D
Ај, утре, другиден, ќе пишам по некоја реченица. Сега уморна сум, кромид садев.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Де мор The_Mayor, не ти беа доволно оние во темата за Сељакот? :D
Ај, утре, другиден, ќе пишам по некоја реченица. Сега уморна сум, кромид садев.
Се фасцинирав со тие за сељакот, ептен ми се допаднаа затоа сакам уште да пишуваш за мене.
Ова со кромидов, одма ме асоцира дека си од Драчево...ако е така , пред сите овде на форумов (ко ќе се 75 души онлајн и 2000 гости) ќе клекнам во темата за форумско запросување и ќе те барам за жена, како никој до сега, жими мајка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Dr.Gonzo

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Браво melpomena, ни ја откри топлата вода. Ај сеа назад на темава. Пишете тука кој е за, да добие од Саци една поштена. Правилата се дека праам една до две во еден ден. Навали народе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and redhead

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Браво melpomena, ни ја откри топлата вода. Ај сеа назад на темава. Пишете тука кој е за, да добие од Саци една поштена. Правилата се дека праам една до две во еден ден. Навали народе.
повели мене. Прв се пријавувам за психоанализа од тебе.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Браво melpomena, ни ја откри топлата вода. Ај сеа назад на темава. Пишете тука кој е за, да добие од Саци една поштена. Правилата се дека праам една до две во еден ден. Навали народе.
јас, јас
јас се пријавувам втора, ама пошо сум женско ти рачунај дека се пријавив прва :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
The_Mayor ти си мајоре ко мајски бумбар што лета на пролет со бунда низ Охрид...
Да се одржуваа Струшките вечери на поезијата во Охрид ти ќе беше главниот лауреат.....а не како оној од Бурунди...Омилени ликови од форум ти се гонзето и парвати....па ти за секој збор им се фати..
Од тебе едно време глава никој не крена, ни во прва ни во втора смена...
Инаку - будала дека си, е си тешка:D ама у карактер немаш грешка...
Знам дека летото ко беше 40 степени топло, не идеше на плажа
за тоа барем никој не те прелажа..
П.С. според моите досегашни истражувања, и долгорочно правени анализи врз основа на твоето однесување и изразување на форумот...јас дојдов до следниот..
ЗАКЛУЧОК:
Мајор...фино дете....откачен (по потреба)...сака некогаш да изиграва ладен тип дека не му е гајле за никој и ништо Ама не е така :zelen...
и знам дека му е криво што Гонзо има бели докторски кломпи а тој мора да шета со опинчињата од играорна што му ги дале како мал, кога играл на плоштад за 2ри август...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Псајхоанализа за членот број 437 зачленет на дваесвтори втори денот на вљубените хомосексуалци.
Luckky
Ти си убо девојче од поштена фамилија. Поштена си што дури кога би била поштар и да му ја носиш пензијата на Бил Гејтс која не му е потребна не би му земала ни динар, а камоли едно 500 евриќи.
Родена си на 1-ви септември. Во хороскоп си Невина Девојка. Датумот на твоето раѓање кажува многу за тебе, ти си личност која обожава чколија, додека сите се бедираа и со скиснати фаци си велеа „ах утре е 1-ви септембар чоече“ ти со радост на лицето пискаше како пиченце пред стрижење бидејќи е денот кога си дошла на овој свет. На школо на првиот ден ги облакаше хулахопчињата и сандалчињата и со радост иташе накај училиштето со торба крембананчиња и слични чоколатчиња за да ги почастиш другарчињата и наставничката. Но сега кога си студент малце ти е тапа што со факултет се почнува покасно, а не на 1-ви септември како во твоите преубави училишни денови зад клупичките кога се кикотевте со другарките. Во основно и средно беше одлична ученичка, и книгата ти беше радост голема. Покрај учебниците кои ги виткаше во хартија купена од просветно дело со цветчиња и срценца и налепници со твоето име и презиме, ти читаше и други книги, поезија, проза, наука и слично. Книгата е твојот најголем пријател, ти си и најголем пријател на книгата, книгите те обожаваат, книгите просто се палат на тебе, кога ќе пљукнеш врз прстињата така секси и сочно и кога ќе ја залепиш твојата пљувачка на работ на страницата која ја вртиш, тогаш на книгата и фали само мастило за да може самата да ги напише и опише на празните простори од страниците екстазите кои ги доживува од твоите допири и превртувања на страниците. И ова сега што го прочита толку ти се допадна што помисли дека си го прочитала во некоја книга. Ти девојко ќе напишеш еден ден книга. Таа книга откако ќе ја напишеш и издадеш ќе ми подариш еден примерок на мене и ќе ми пишеш посвета и ќе ми нацрташ срце. Да се навратам кон псајхоанализата... Сакаш многу книги и различни видови на книги и хартии, како што се хартии од вредност, банкноти и слично во кои знаеш да уживаш пукајќи ги на ноќниот живот, но знаеш и да бидеш штедлива повремено со таквиот вид на хартија, а и твојата идна кариера ќе биде во врска со пари. Друго за тебе... твојот специфичен и во истовреме неспецифичен ник го отсликува твојот уметнички сенс и шмек, додавањето на екстра буква (иако зборот “лаки“ правописно не бил зафатен во моментот на вашето регистрирање драга моја господична) кажува за тебе дека си малце троа “забегана“ и сакаш нешто екстра шмек да додаваш во работите, да се изразам така потелевизиски и радиоемисиски, да ставаш свој печат на работите, така што твојата идна професија би можела да биде секретарка покрај печатач. Или пак да работиш во печатница за книги, што би била најидеалната професија за тебе како голем љубител и уживател во книгите, да, тоа чувство на тазе штампан папир, врел и мек, твоите раце да произведуваат книги, и повремено да крадеш по некоја книга и да направиш мега библиотека од библиски размери поголема и од легендарната александриска библиотека. Сеа нешто малку не толку за книгите... романтична си ти душа, љубовта е за тебе како книга, уживаш во неа до последниот лист, и после последниот лист пак да листаш „отпочеток“ ќе ти се допадне и ќе пронајдеш нови убавини и новитети, сакаш да читаш романтични романи, ма све сакаш да читаш, и од времето на романтиката и така натака и така навака. Оваа психоанализа толку ти се допадна што би сакала да ти пишувам со години и да читаш и да читаш и да уживаш и да се смееш и да плачеш и да врискаш и да пискаш и да се стискаш. Ти би ја прочитала и книгата која јас би ја напишал :)
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
По барање на Dr.Gonzo и моја лична желба сакам да психоанализирам неколку персони заедно во еден исти пост, што се доста значајни за мене и моето форумско битие,и ги обожавам, сакам, почитувам и то.
Психоанализа на сите мои форумски девојки - Trouble, street_chic, WomanInRed, TheCat, тигаржената и мислам дека се толку, ако заборавив некоја, нека се пријави ќе ја тагнам.

Едноставно кажано- вие девојки имате стил и вкус кога се работи за избор на дечко (во конкретниов случај сум јас) што тоа подразбира добивате нобелова награда за избор виртуелен дечко на 2012/2013 година. Многу сте релаксирани во секој еден поглед и двоглед што рапидно движејќи се по патот на љубовта ќе доживеете турболенции како резултат на романтиката која јас планирам да ви ја приредам што резултира еуфорија во вашите срца, контрабасна такихардија како производ на андреналински шок, наежување на мускулните влакна (бидејќи другите се депилирани), блиндирање со очи и така натаму.
Во облас на музиката доколку анализираме, грандиозните настапи на ументиците од типот 2чеолос анд 1 мандолина, буена виста- социјалниот клуб, покојниот Боб Марли, Лионел Ричи и пар други музиканти, ви ги надразнуваат нервите и цел нервен систем, што имплементира релаксација и опуштеност во секоја свера на животот дури и во економската сфера што значи (нервен систем повеќе од монетарен систем- е*и се Ангела Меркел .!.) на макро и микро економија во земјава и странство од Таки Фити за 1ва и 2 ра година на економски факултет во Прилеп и Скопје проект 2014та.
Друго нешто шо сакам да кажам во врска со странските јазици на пример англискиот, најомразен збор на сите времиња е сингл, што и мене исто така ме нервира или со други зборови нарекуваме- килинг ми софтли дит тис ворд, телинг мај хол лајф вит дис ворд, стоминг мај пеи вит хис фингр (за повеќе инфо
), и тако даље од Роберта Флак.... а најомилена фраза ви претставува "Љов ис фор фри" од групата Смајли со спотот кога една девојка на сред нива со пченки го фрла томосот од 50 кубици, тргнува кон некаде -предводена од музиката на едер рапер страшилило што со раповање ги брка сколовранците да не ги гризат зрната, наидува на еден апартман на сред нива од еден човек пеач, кој истовремено си го гледа својот спот на телевизорот на програмата А1 од Велија Рамковски што е заедно во затвор со Брат Љубе од Обединети за Македонија бидејќи Груев го намести, итн.... али да се навратиме на спотот (
задолжително да се гледа на интернет преку ју туб -заеби порнтуб/ гледај јутуб) и друго.
Во врска со мода и модернизација, живеете во современо општество каде полуафтомацките машини ги заменуваме со автоматски ЦеЕнЦе машини, и најголема желба е да се купи Cnc машина за бои и лакови (маникир и педикир) што ќе има и друга додатна функција пеглање главни/површни/немускулни влакна односно коса наједноставно кажано, и машината да биде од Дојчлан за да произведува квалитет- бидејќи за квалитетни девојки со префинет вкус треба квалитет...али то малу морген зошто таква машина сеуште не е измислена, и ако е измислена, за купување малу морген зш е скапа. Али самата помисла за купување машина за пеглање аналогно ве прави најголеми домакинки на просторите од Килиманџаро до Пакистан.
Трета и последна работа за мене многу битна е што не се замарате многу со играње во играчница, што психоаналитички делувате како сериозни девојки со страшно цврсти сериозни намери високи како Монт Еверес, големи како Русија, сериозни како Доналд Трамп, перверзни како Берлускони, моќни како Обама, вредни како Јапан, брзи како Шумахер, силни како Кличко, вешти како Худини, храбри како Црнорисец храбар со лого како Бемве, и како што наведов претходно, точакот што се продава не е изложен на пазар3 или реклама5 или на некоја друга страна со бројки, бидејќи не се продава за пари туку компензација за чоколадни пољубци со кармин.
Количина по договор.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Другарчето ми Бобо, на сите познат како slb_bobo.
Корисничкото име му е кратенка од целосното име, кој го знае веќе знае. :D
Се појавува баш тогаш кога на човек му е најпотребен муабет, со него можеш да си зборуваш со денови и да не ти стане досадно. Бара правда и се труди да ја изнесе на виделина.
Друштвено човече е, но има моменти кога сака да се изолира од светот и единствено друштво да му е гитарата. Си имаше муза која му беше инспирација за секоја отсвирена мелодија. Тоа порано, сега не знам. Живее од музика и за музика.
Не ретко знае своите емоции да ги пренесе на лист хартија и од тоа да излезе прекрасно дело.

Има уште многу да пишувам за тебе Бобо, ама времето ме брка. Ова сега вака на кратко, следен пат повеќе. :*