1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријатни кафулиња во Скопје

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Blueberry, 14 февруари 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Го оставаш него да ти чита. Знам јас.:D
   
  На Aristokrat и redhead им се допаѓа ова.
 2. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Хаха.Баш така.:rofl
   
 3. Bojana B.

  Bojana B. Нов член

  Зачленет на:
  4 април 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  green house vo debar maalo, do kino karpos... ama samo nadvor koga e toplo, vnatre e tapa :D
   
  На Saladin и Aristokrat им се допаѓа ова.
 4. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  еден кафич над бутикот над 69 што е.....вчера бев на кафе...ептен топ...тераса има и си го гледаш цел проштад и гтц..од горе:biggrin
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Цела чаршија ти е слична на ова. А имаш еве рецимо као идеш преку ден Пјаца, Галери...
   
  На parvati и Мортидо им се допаѓа ова.
 6. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Арабеска е многу пријатно место, особено во оној период од денот кога е тивко и мирно.
  Истотака и на ул. Македонија многу ги сакам Il Cafe di Roma и Barcelona.
  Кафето што е над 69/OVS е океј.
  London Pub ми беше омилено до пред некое време, но немам отидено преку еден месец.
  Во Кашмир има убава атмосфера, со затемнети светла и греано вино.
  Во т.ц Soravia има едно кафе каде служат убави кафиња, колачи, cheese cake и слични работи - се вика Coffee Shop, потсекја на Starbucks.
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Арабеска за на кафе или пивце после работа Топ е.....
  многу ми е пријатно надвор....:kafe
   
 8. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  "Скопје кафе" :cool:.
   
 9. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  ЧАО, Стоби, Кино Карпош и Кала за навечер.:ninja .а може и преку ден..:kafe
   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Бариста (сега има ново име незнам како беше), на кеј скоро сите се добри, кафе ди Рома, Барселона итн....
   

Сподели: