Пријатни кафулиња во Скопје

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
еден кафич над бутикот над 69 што е.....вчера бев на кафе...ептен топ...тераса има и си го гледаш цел проштад и гтц..од горе:biggrin
 
  • Like
Реакции: 990Freak

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,995
9,625
1,683
Normandy
  • Like
Реакции: parvati and Мортидо

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
Арабеска е многу пријатно место, особено во оној период од денот кога е тивко и мирно.
Истотака и на ул. Македонија многу ги сакам Il Cafe di Roma и Barcelona.
Кафето што е над 69/OVS е океј.
London Pub ми беше омилено до пред некое време, но немам отидено преку еден месец.
Во Кашмир има убава атмосфера, со затемнети светла и греано вино.
Во т.ц Soravia има едно кафе каде служат убави кафиња, колачи, cheese cake и слични работи - се вика Coffee Shop, потсекја на Starbucks.
 
  • Like
Реакции: Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Арабеска за на кафе или пивце после работа Топ е.....
многу ми е пријатно надвор....:kafe
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Бариста (сега има ново име незнам како беше), на кеј скоро сите се добри, кафе ди Рома, Барселона итн....