Пријатни кафулиња во Скопје

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Аја лезет, Бариста, Њу Јорк, и 2 маалски кафулиња кои ме опуштаат и на раат си пијам утринско/попладневно/вечерно кафе :)
Аја, лезет свака част. Ама Бариста? кафулето што е надалеку прочуено што чекаш да те ускужат најобична кока кола за не помалку од саат време? Многу време бе.

Иначе за мене Галерија 8 ја ставам во вечерни летни искачанки. И нормално Пјаца либертас за добро пиво и кикирики. За лежерен муабет во тивко со блиски другарчиња чат пат Еспресо бар на Бандите штрасе. За со цура/и во Lee кај Млечен, внатре.
 
  • Like
Реакции: Alley3112 and JaMi

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Најубавото кафе во опуштена атмосфера во Басадо, Аеродром. Мое маало, мое место.

Коктел бар, карши Бристол за во лето, Ред Кафе за во зима.
На кеј не се корзирам многу, зашто од извитоперените дади со штикли и три лопати пудра, батките у мафијашки филм и нивната замисла за шемање у Скопје ми се блуе...
Сакам моето кафе да биде во опуштена атмосфера, а не на парада за најнапрчени муцки.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Браво во Буњаковец е супер местенце. Исто така Магор во зградите спроти соборна кое е исто така и книжара и имам некои информации дека преку викенд имало џез свирки.