1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријатни кафулиња во Скопје

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Blueberry, 14 февруари 2012.

 1. Party Poison

  Party Poison Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  142
  Пиаца Либерта карши Јосип Броз
   
  На redhead, JaMi и The_melnicanecot им се допаѓа ова.
 2. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Кафичот Скопје,Арабеска
   
 3. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Аја лезет, Бариста, Њу Јорк, и 2 маалски кафулиња кои ме опуштаат и на раат си пијам утринско/попладневно/вечерно кафе :)
   
 4. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  коктел барот, арабеска, стоби, чао
  флуид и џовани во лептокарија
   
  На Aaliyah и Македонец им се допаѓа ова.
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Аја, лезет свака част. Ама Бариста? кафулето што е надалеку прочуено што чекаш да те ускужат најобична кока кола за не помалку од саат време? Многу време бе.

  Иначе за мене Галерија 8 ја ставам во вечерни летни искачанки. И нормално Пјаца либертас за добро пиво и кикирики. За лежерен муабет во тивко со блиски другарчиња чат пат Еспресо бар на Бандите штрасе. За со цура/и во Lee кај Млечен, внатре.
   
  На Alley3112 и JaMi им се допаѓа ова.
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  proto kafe
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  има убај кафулиња низ скопјето, еве јас би го издвоила "New Age" итц мај фејворит(inlove)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  брееееее одмана не сам ишаја там
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 9. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Најубавото кафе во опуштена атмосфера во Басадо, Аеродром. Мое маало, мое место.

  Коктел бар, карши Бристол за во лето, Ред Кафе за во зима.
  На кеј не се корзирам многу, зашто од извитоперените дади со штикли и три лопати пудра, батките у мафијашки филм и нивната замисла за шемање у Скопје ми се блуе...
  Сакам моето кафе да биде во опуштена атмосфера, а не на парада за најнапрчени муцки.
   
  На Scars31, JaMi, Jericho и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Браво во Буњаковец е супер местенце. Исто така Магор во зградите спроти соборна кое е исто така и книжара и имам некои информации дека преку викенд имало џез свирки.
   
  На Luckky, Saladin, Redhead и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: