1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријатни кафулиња во Скопје

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Blueberry, 14 февруари 2012.

 1. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Каде се чувствувате пријатно, може да се направи муабет, а и да се забавувате. Атмосферата да не е напната и да се чувствувате како дома. Кои се вашиот избор?
   
 2. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  За опуштена атмосфера и да можеш на раат муабет да направиш, Мартини, Лептокарија.
   
  На Lady Lawyer, MademoiselleD, ~ Скарлетка ~ и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Не живеам во Скопје, и не ја знам шемата... но кога и да дојдам ако не испијам кафе во Ало,Ало, ми изгледа како да не сум ни била во Скопје...:kafe
   
 4. efederer

  efederer Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  256
  Изи во Зебра е супер. И Коктел барот спроти Бристол (за после работа, навечер е гужва)
   
  На Stojne, Mnogo Bitno и JaMi им се допаѓа ова.
 5. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Фиренца кафе и Тренд..доста опуштено :D
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Бирократ на Кеј
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  Арабеску, позади на терасата
   
  На Lily и Aaliyah им се допаѓа ова.
 8. Клара

  Клара Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  58
  Бариста (сега не му го знам новото име) таму можам со саати да си седам и да си муабетам, како дома си се чувствувам баш опуштено.
  Marquee caffe, (на кеј) малку е малецко и тесно, ама некако фино е, пријатно, а најмногу тоа големото сепаре кога сме повеќе од 10 луѓе често ни има завршено многу работа, по други кафичи не се наоѓа место за толку луѓе и плус комотно да биде.​
  Во последно време и во Њу Јорк на кеј ми е фино, а и во Барселона на ул.Македонија.

  Како почнав да си набројувам, абе не е битно толку местото, друштвото со кое ќе седнеш е побитно ;)
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  Излет кај грчка амбасада, „лезет“ (бар така мислам дека се вика ) кафич во ориентален стил кај еми цд шоп позади католичка.
   
  На redhead, Scars31, JaMi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Либертас во Буњаковец.
   

Сподели: