Пријатни кафулиња во Скопје

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
207
158
1,043
Скопје
Каде се чувствувате пријатно, може да се направи муабет, а и да се забавувате. Атмосферата да не е напната и да се чувствувате како дома. Кои се вашиот избор?
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
524
753
93
Los Angeles!
Не живеам во Скопје, и не ја знам шемата... но кога и да дојдам ако не испијам кафе во Ало,Ало, ми изгледа како да не сум ни била во Скопје...:kafe
 

Клара

Полноправен Член
17 февруари 2012
80
58
18
Бариста (сега не му го знам новото име) таму можам со саати да си седам и да си муабетам, како дома си се чувствувам баш опуштено.
Marquee caffe, (на кеј) малку е малецко и тесно, ама некако фино е, пријатно, а најмногу тоа големото сепаре кога сме повеќе од 10 луѓе често ни има завршено многу работа, по други кафичи не се наоѓа место за толку луѓе и плус комотно да биде.​
Во последно време и во Њу Јорк на кеј ми е фино, а и во Барселона на ул.Македонија.

Како почнав да си набројувам, абе не е битно толку местото, друштвото со кое ќе седнеш е побитно ;)
 
  • Like
Реакции: cece17