Пријатни кафулиња во Скопје

Swatkata

Староседелец
26 јуни 2014
49
16
1,008
Океј ми е Кватро во Кисела Вода,не е скапо и има убав амбиент посебно лето или пролет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
104
353
Бистро опера пуб
Најкомотно. Секој ден со балетско друштво сум таму
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,871
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Капан Ан, Менада е ок... Пивница не знам дали спаѓа во оваа категорија, но ако има добра свирка - може.
Може и K8 - кога ќе падне шеќерот и притисокот во исто време :)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Изи, Белиер, Конак мислам дека се едни од ретките што имаат баш пријатна атмосфера и не се некако на пик ниту одат луѓе што сакаат да се на пик. Баш фини места, само малку гласната музика знае да засмета ама јебига кафич е сепак не старечки дом :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,084
6,707
1,153
Big Sur
Ептен, ама ептен ми се допаѓа Marvel Coffee Bar.
Не дека изгледа нешто посебно (океј, ѕидот му е топ), но самата атмосфера ми е многу некако опуштена, има буквално луѓе од сите возрасти, а и кафето им е преубаво. Посебно безкофеинското за мене, пошто обичниве ми ствараат ужасни тахикардии, а на некои места ако прашам, ми превртуваат очи или ме гледаат со чудење, мислиш имотот им го побарав.