1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријатни кафулиња во Скопје

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Blueberry, 14 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  7г еспресо (тоа во центар) - добро кафе, добар амбиент, добра услуга. Единствено не ми се допаѓа што послужуваат пластични чаши за вода.
  Винил - одличен ентериер, добра музика, голема доза на алкохол. Исто така, локацијата ми се допаѓа, околината е убаво средена.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,994
  Допаѓања:
  9,623
  Винил минатото лето го скапав кога се викаше Сото - повеќето луѓе што искачаа во Суперфлај (сегашно Синдикат) ги глеав таму.
  И тогаш беше убаво местенце, разна генерација, повеќе постари од 26 натака што ми одговара (сепак некако шубе ми е кога влагам у дечји кафич).
   
 3. Priroden

  Priroden Староседелец

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  95
  Ли беше кaфичoт кaј шo бевме сo бјути?
   
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,195
  Допаѓања:
  2,266
  Не
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,731
  Допаѓања:
  761
  Известување : Во Скопска Чаршија вчера бевме присутни на отворање на новиот и елитен " AMBASADOR GASTRO BAR " препорака за да уживате во не секојдневниот амбиент прекрасна храна и услуга (cake)(pivo)
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Дион
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  128
  Во Броз Кафе,Паладиум и 511-ова е во Капиштец.
   
  На Swatkata и Mnogo Bitno им се допаѓа ова.
 8. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Ја ги признавам само Пјаца либерта и Ајриш паб
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nikola Ilievski

  Nikola Ilievski Нов член

  Зачленет на:
  18 април 2017
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  12
  Дефинитивно СИНДИКАТ, лабаво и опуштено местенце
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Филм така се вика кафичот
   

Сподели: