Пријатни кафулиња во Скопје

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
7г еспресо (тоа во центар) - добро кафе, добар амбиент, добра услуга. Единствено не ми се допаѓа што послужуваат пластични чаши за вода.
Винил - одличен ентериер, добра музика, голема доза на алкохол. Исто така, локацијата ми се допаѓа, околината е убаво средена.
 
  • Like
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,628
1,683
Normandy
7г еспресо - добро кафе, добар амбиент, добра услуга. Единствено не ми се допаѓа што послужуваат пластични чаши за вода.
Винил - одличен ентериер, добра музика, голема доза на алкохол. Исто така, локацијата ми се допаѓа, околината е убаво средена.
Винил минатото лето го скапав кога се викаше Сото - повеќето луѓе што искачаа во Суперфлај (сегашно Синдикат) ги глеав таму.
И тогаш беше убаво местенце, разна генерација, повеќе постари од 26 натака што ми одговара (сепак некако шубе ми е кога влагам у дечји кафич).
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
787
1,133
Skopje
Известување : Во Скопска Чаршија вчера бевме присутни на отворање на новиот и елитен " AMBASADOR GASTRO BAR " препорака за да уживате во не секојдневниот амбиент прекрасна храна и услуга (cake)(pivo)