1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријатни кафулиња во Скопје

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Blueberry, 14 февруари 2012.

 1. Gentleman's Choice MKD

  Gentleman's Choice MKD Нов член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  4
  Во „Кафе Скопје“ има ретко добро кафе....исто така убава шема има и во Броз денски кога е убаво времето....
   
  На Alley3112, Aaliyah и cece17 им се допаѓа ова.
 2. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  Флуид, Бариста, Пабо, горе еден на планет во ѓорче еднаш сум била супер е и 3 маллски кафулиња
   
 3. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  кафе бар Харизма, во Аеродром... Мојот втор дом!
  мирно е, нема многу галама и имаат најубави палачинки а и пиците не се лоши,
  а и келнерките не се за фрлање...
  [​IMG]
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Marquee caffe, (на кеј) прекрасно место ...Се чуствувам опуштено исто како дома :D
   
 5. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Харизма во Бисер така?
  Мене ми е многу на пат некако, мислам дека цела прашина ќе ја голтнеш, ако не дај боже седнеш надвор да испиеш кафе.
  Мислам ако во случај претходно не ги фрснеш со некоја пепељара тоа дечишта ко пуштени од ланци што се, и што трчаат ко да излегле од кафез:unsure
   
 6. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Стоби - класика!
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Инфинито позади универзална е супер местенце. Башка и кригла темно пиво е 80 ден.​
   
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  Happy(аеродром) ,Red cafe,Masque,Green....... и уште мн други ,кои имаат фина атмосвера...
   
  На Aaliyah и 3pi0 им се допаѓа ова.
 9. VULKAN-PEPEL

  VULKAN-PEPEL Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 март 2012
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  126
  кафе бар куба е топ меѕтенце бев за прв пат пред некој ден интересно но и забавно
   
 10. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Бев четвртокот во еден кафич Cool у Бисер. Добро местенце беше, пријатно, а келнерките беа лудница. :* за келнерките у Цоол
   

Сподели: