1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријатни кафулиња во Скопје

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Blueberry, 14 февруари 2012.

 1. Goce_Nik

  Goce_Nik Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 јуни 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  21
  Teatro (кај рагуза) ептен мирно место за да искулираш :cool:
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Не е лошо кафенце у Барселону, али келнерка е мноо смешна : )
  исплаши ме од позади грб да ме праша што ке пију, башка фудбалче си глеасмо, топ!
   
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  да се надоплонам од претодниот пост,добри се Чао и Тренд :kafe
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Ичера бесмо у тој местенце карши бибљотеку, ваљда Еспресо се вика кафиќ
  дооообро еспресо праиф, укусно ми беше, а и место е тмн за седенку и глеање фудбал
  љубезна келнерка даде ни га даљинско да га баратамо, а бакшиш остаисмо ли ву ?
  а Trouble ? ти плаќа изглеами : )
   
  На Trouble му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Се вика K8 и се наоѓа во Стара Чаршија. Служат кафе и американски слатки како што се brownies и lemon pucker. Местово е совршенство!
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Еспресо ми е едно од попосетуваните со уже друштво. Кафич кој увек сум се осеќал ко дома пошо микад не пичи гласна музика, еспресото им е топ 3 у град, и коа е накрцано со људи има простор за разминуење. А и цените не се водат као елитно место.
   
  На alba и parvati им се допаѓа ова.
 7. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  мене ми е Броз Кафе зимно време најубаво ама само горе на спрат... а летно време веза неам која е шемата, најчесто летата не ги поминувам во мак.
   
  На Luckky и Mila Kunis им се допаѓа ова.
 8. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Остависмо бе брат 40 денара мислам дека ;)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Порано имаше ланец кафичи Блу кафе и еспресото им беше топ ама сега се испозатворени
   
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  e, ичера беше у Редкафе, добро место, пријатно ептен
  за сечија душа ( а чекај душа постои ли ? )
  пинасмо си куснасмо си, мхм мхм...
  услуга на нивоу, научија сам га келнера некои финте, одма падна шала сс персонал

  Екстра место за собиранку : )
   
  На Saladin, JaMi и Rêveur им се допаѓа ова.

Сподели: