Прашања?!

Статус
Затворена за нови мислења.

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Ај да фрлам мало советче... тема не се бриши освем ако не “задева“ во приватност, меѓунационални/етнички/расистички и слични навреди... се друго се заклучува и фрла во канта и во иднина служи за пример какви теми не се “добредојдени“ на форумот и какви теми ако веќе биле тука креирани и фрлени во канта ако се отворат повторно би сноселе и санкција надвор од стандарното преместување на темата... на сопстбените и избришани грешки учат само авторите на грешните теми, на грешките јавно кажани и покажани дека се грешки учат сите...
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
досега сите теми шо се избришани се поради прекршување на неко од правилата.. јас лично избришав една тема заради прекршување на правило бр 11 ... рекламираја други веб сајтови...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ShakaZulu

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
досега сите теми шо се избришани се поради прекршување на неко од правилата.. јас лично избришав една тема заради прекршување на правило бр 11 ... рекламираја други веб сајтови...
Е па на таква тема реагираш со менување на наслов и содржина и ја оставаш да стои... во иднина некој ако постави или недајбоже истиот автор слична на неа, му ја ставаш како линк оваа цензурираната и ако е нов некој опоменуваш ако не казнуваш... знам дека сеуште немате или бар јаснн немам видено дека има некој санкционирано но мора да признаеш дека време е некои такви трол/спам/реклама батина мора да се средат...

пс а ако казниш и избришиш верувај никој нема да им докаже ако некаде ако почнат да серат дека ете тамму ме цензурираат едностано немаш доказ што сторил за јавност... верувај добрипт глас далеку с еслуша ама лошиот уште подалеку...
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
таа тема мораше да биди бришена зашто прво го опоменав во пп за да ја измени сам да не ја прајме големата уште од старт.. не ме послуша а си продолжи со рекламите.. и на крај мораше да биди избришана темата.. профилот му е сеуште тука ама прекина со рекламите...
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
питање заправо две
кои се тука кирилични џандари????
ме ежат.... това ли е демократија?????
кото бугари бреј
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
питанје трето
према членот 5 од правилата на форумот - се препорачује да го пушиме на кирилица
па питам
зошто бев опоменат со претење дека ќе бидам санкциониран кога попушив една на латиница па попушуењето ни беше изменето
препорака значи забрана?????? абе адвокати по професија... објаснете
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

bubili

Активен Член
29 февруари 2012
92
137
43
најубавиот град
Помагајтеееее......од вчера секаде се појавува песничката “Мама волим те....“,како да ја отстранам веќе ме нервира....знам нешто сум усрала ама не ми текнува што,,,,,
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Помагајтеееее......од вчера секаде се појавува песничката “Мама волим те....“,како да ја отстранам веќе ме нервира....знам нешто сум усрала ама не ми текнува што,,,,,
зошто бе да те нервира? баш е убава :giggle
си ја ставила како потпис
ѕирни овде http://forum.crnobelo.com/account/signature
треба да ја избришеш од потписот
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
питање заправо две
кои се тука кирилични џандари????
ме ежат.... това ли е демократија?????
кото бугари бреј
Не мешај демократија со самоволие и безредие.
Ако пишува дека треба кирилица, пишувај кирилица, освен во ситуации кога не можеш од објективни причини...

П.С. Тоа за санкционирањето е темплејт порака која се праќа кога добиваш опомена, не е ништо лично :)
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Зошто не може да се зачува мислењето ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.