Прашања?!

Статус
Затворена за нови мислења.

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Следењето на xenforo е нешто слично како и следењето на твитер со тоа што овде не ти дава на почетна информации за оние што ги следиш бидејќи ова е форум и нема почетна. Овде активноста на членот единствено можеш да ја видиш на неговиот профил (Скорешна активност). Сепак ова е форум и нема потреба од повеќе информации. Овде со следењето на некој член покажуваш дека имате слични интереси за одредена тема, но и немора да значи.
Еве јас лично кој ме следи, го следам и јас. Нешто што никогаш не ми станало јасно е некој да те следи, а ти него не. Ај сеа важни да се правиме...:D
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
http://forum.crnobelo.com/account/privacy

Опција “го следам/те следи“ е по усовршена верзија на пријателствата од vB. Сега за да некој може да ги види скриените детали од твојот кориснички профил (без админ панел) треба ти да го следиш (не тој тебе - значи ти да му дозволиш да те манијачи во деловите кои ти се скриени за јавност). Проверете во паѓачките менија на погорниот линк се надевам ќе ви биде јасно ако не ќе разјасниме :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ipopovski

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,417
1,153
Toa e тема на Баронеса со Баронеса. :rofl
Какви прозни тачливи лирики, се мислев од пожарот кој го разгореа во моето срце да го гасам сама или да викам пожарна. :cenzura
Не сериозно, морам за секоја проза да отворам тема?
не знам каква им е идејата :unsure
мене ми е многу глупо тоа
има тема Ваша поезија, има и Раскази
заеднички теми, како што би требало да биде
барем по моите сфаќања

Баронеса ни е модератор за Поезија и Проза? :eek
ќе се отрујам :D
со сета почит ipopovski ама ќе да ја утнавте работата
и до сега беше таму хаос
сега па ќе биде дибидус
има да фрчат теми со по една песна ихааа
оди после 6 месеци снајди се :eek
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,401
1,133
www.crnobelo.com
Баронеса ни е модератор за Поезија и Проза? :eek
ќе се отрујам :D
со сета почит ipopovski ама ќе да ја утнавте работата
и до сега беше таму хаос
сега па ќе биде дибидус
има да фрчат теми со по една песна ихааа
оди после 6 месеци снајди се :eek
Ок, моја идеја беше нова тема за секое дело.
Ако имате подобар предлог, секако дека е добредојден.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,417
1,153
Ок, моја идеја беше нова тема за секое дело.
Ако имате подобар предлог, секако дека е добредојден.
па си имавме убава тема - Ваша поезија, гледам сега е затворена :eek
за проза има Раскази
ако некој пишува драмски текстови, ќе почне заедничка тема - Драмски текстови
смешно е да се отвара тема за секоја песна/дело
замисли да седнам и да отворам 300 теми (оти засега толку песни имам)
кој ќе се снајде во тој хаос?
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Расказите пишувајте ги во посебна тема! не сакам по 10000000000000000000 страници и да не може човек убаво да прочита некое дело, а да не се изгуби во коментарите од претходното!
 

efederer

Админ
Член на администрација
2 октомври 2011
155
256
1,063
Смирете малку страстите, ако од тука почнуваат препукувања што ќе праиме со другиве членови...
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,388
1,133
Yellow submarine
Смирете малку страстите, ако од тука почнуваат препукувања што ќе праиме со другиве членови...
Абе изгоре лончето претече млекото.
Некој се труди и пишува МИСЛЕЊА, некој си чкраба смешни реплики и го прави форумов детска градинка а вие се однесувате исто...

Како страстите да се смират кога милион пати се трудиме да направиме нешто да биде убаво, функционално, да заличи на опуштено место за дискусија, да нагласам...за дискусија а не за бркање на админот и под дрво и под камен.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,401
1,133
www.crnobelo.com
Вака, се консултирав со другиот админ, ова е одлуката:

1. Колумни останува секоја колумна - нова тема.
2. Поезија и проза ќе се групираат по теми во зависност од тематиката.

Пример:
Поезија тема љубов
Поезија тема живот
Поезија тема пријателство...

Истото важи и за прозата.

Ако има дополнителни коментари/предлози/сугестии за ова, отворете посебна тема во форумот Поезија и Проза и таму ќе се договараме. На сите ни е целта е да го организираме тој форум да биде прегледен и корисен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and True_Blood
Статус
Затворена за нови мислења.