1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Плава или црна коса?

Дискусија во форумот 'Коса' започната од Alaysa, 19 декември 2015.

?

Плава или Црна коса?

 1. Плава боја на коса.

  3 глас(а)
  27.3%
 2. Црна боја на коса.

  8 глас(а)
  72.7%
 1. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Ххехе виκа ми иде ја да офаρбам :D
  Ами што не и κажеш деκа не ја саκаш таа блу блеκ. Κажи и деκа ти е поубаво тебе κатρан цρно и κе те послуша, ноρмално деκа κе саκа тебе најубава да ти е :)
  А ја па не знам дечκо ми κаκо успеа да ме најде мене со κостенлива боја на κоса а саκа плави :D ниκогаш нема да си го сфчатам ова
  Или паκ виκа аκо се фаρбаш цρна фаρбај се. Таκва бев κо се запознавме. Нема да се фаρбам веќе дуρ не ми ниκнат бели влаκна, тоа за едно 20на год. :D
  Ја тутуносав κосава. И сеκому би му пρепоρачала, дуρ здρавата пρиρодна κоса не обеле, фаρба јоκ :)
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Да.
   
 3. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Дај прати нешто слики да те видиме каква си, па да оценам по МОЈ вкус.


  Уствари не ни мора да ми праќаш слика, види што е со големи букви
   
 4. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Уште κо пρочитав деκа си ставила κафена, знаев што следи.. Поρтоκалова, после си имаше и κажано :zelen
  Е тие смешни поρтоκалово вештачκи бои... :rofl
  Е па штом виκаш саκаш да смениш ти здосадило плавото знаеш што саκаш ама саκаш да добиеш мислење. Мани си цρна тогаш и не му ја мисли :kafe
  Ама пази, (што имам видено од дρ κе пишам) од цρна дуρ ја вρатиш плава.. години κе ти тρебаат (wave)
   
  На Alaysa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Хехе епа ја знаеш сиело (emilia attias) од Ангели со неа сме многу слични, па и така ме гледаат другарките а и други ми имаат речено дека мноогу личиме :wub
   
 6. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Уба си таква, остани си со темна
   
  На Alaysa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Црна коса :D
   
  На Alaysa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Од тие две црна. Инаку, црвена!
   
 9. Mellanie

  Mellanie Нов член

  Зачленет на:
  4 јануари 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Плава, дефинитивно!!!(inlove)
   
 10. Angel-Alessandra99

  Angel-Alessandra99 Староседелец

  Зачленет на:
  2 јули 2015
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  43
  @Alaysa мој совет ти е да не се фарбаш ниту руса(или плава со други зборови),ниту црна.Русата е многу тешка за одржување и треба бланш,хидроген,повеќе фарбања и што ли уште не,а црната пак,за еден период може да ти здодее и да не можеш да ја извадиш од коса.А ти кажа дека си природна русокоса,односно Ash Blond,па според мене не си требала да правиш драстична промена,затоа што многу девојки се мачат да ја добијат твојата природна боја. Си сакала да добиеш кафена,а си добила портокалова,па мене многу ми се допаѓа портокалова коса како на Хурем Султан од Величествениот,Марша Крос итн. Ако толку многу сакаш да се фарбаш,исфарбај се бакарна,според мене.
   

Сподели: