Плава или црна коса?

Плава или Црна коса?

  • Плава боја на коса.

    Гласови: 3 27.3%
  • Црна боја на коса.

    Гласови: 8 72.7%

  • Вкупно гласале
    11

Alaysa

Полноправен Член
17 декември 2015
68
15
18
Хелп :frantic ми треба ваше мислење, која боја за вас е попривлечна, која е во мода, и која боја вие би ја избрале од овие две (wasntme)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Е сеа κе си тρгнам пρво од себе.
Цρномањеста сум а многу ми се свиѓа светло κафеава фаρба на κоса. Ја да опнам таκва фаρба на κосава би личела на плава циганκа :D:D
Мое мислење, за тоа тρеба сама да одлучиш, не би можеле да ти помогнеме ние пошто пρво не те знаеме нели и не сеκому му пρилега плаво или цρно.
И + да баρаше пρедлог за неκој "слични" нијанси и да се даде пρедлог ама велиш плаво или цρно. Два света ρазличита. :) :D
Аκо се исфаρбаш плава (а аκо си бρинета моρаш да ставаш хидρоген, бланж.. да ја осветлиш) доста κе ја упρопастиш κосата. А па аκо се фаρбаш цρна тешκо се вади :frantic:D
Сум била и шатиρана и цρна. Само си ја пеплосав κосата. И на κρај моρав да се стρижам κρатκо за да се обнови...
Исκρено не би ти пρепоρачала фаρби али аκо си ρешила веч побаρај си мислење од блисκите што те знаат, споρед тен споρед изглед... :)
А мода. Ехее во мода сеа и небесно сино е. Κо Κаρлеуша :D Модата κај неκои смешно делува.
Пρиρодно си е пρиρодно
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alaysa and Аркантос

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Не е во мода сега „омбре“? Тоа пола - пола? :)
Да си прашам јас, може и бладам :)
Морам да признам дека овој пат @malozauvek многу убаво си кажала и појаснила :)
Мене ми се ептен секси девојки со светли очи и црна коса, ама катран црна, не таа блу - блек. Кога ќе се опне жена ми со таа блу блек ми иде јас да застанам и уште еднаш да ја офарбам :)
Морам да признам дека многу, многу ретко се случува девојка со фарбана плава коса да изгледа убаво и привлечно. Обично изгледаат ту мач евтино.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alaysa and ●Untouchable°

Alaysa

Полноправен Член
17 декември 2015
68
15
18
Е сеа κе си тρгнам пρво од себе.
Цρномањеста сум а многу ми се свиѓа светло κафеава фаρба на κоса. Ја да опнам таκва фаρба на κосава би личела на плава циганκа :D:D
Мое мислење, за тоа тρеба сама да одлучиш, не би можеле да ти помогнеме ние пошто пρво не те знаеме нели и не сеκому му пρилега плаво или цρно.
И + да баρаше пρедлог за неκој "слични" нијанси и да се даде пρедлог ама велиш плаво или цρно. Два света ρазличита. :) :D
Аκо се исфаρбаш плава (а аκо си бρинета моρаш да ставаш хидρоген, бланж.. да ја осветлиш) доста κе ја упρопастиш κосата. А па аκо се фаρбаш цρна тешκо се вади :frantic:D
Сум била и шатиρана и цρна. Само си ја пеплосав κосата. И на κρај моρав да се стρижам κρатκо за да се обнови...
Исκρено не би ти пρепоρачала фаρби али аκо си ρешила веч побаρај си мислење од блисκите што те знаат, споρед тен споρед изглед... :)
А мода. Ехее во мода сеа и небесно сино е. Κо Κаρлеуша :D Модата κај неκои смешно делува.
Пρиρодно си е пρиρодно
Хехе, епа кај мене е ваква ситуацијава, јас цел мој живот сум плава, значи косичево ми е аш блонд природно, а имам нешто како тиркиз боја на око, а понекогаш ми се мењава бојава :| а сега сакам да сменам, пред некое време турив кафена, ама пуста боја не бев задоволна од тоа, па ми излезе и ми стана портоклова :nah лол, и сега сакам црна, пошто еве по другаркиве гледам дека од нијанса на нијанса има разлика, а за тоа дека тешко ќе можам да си ја вратам плава, нека не се враќа и онака ми здосади :svirka:rofl
 
Последна промена: