1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Плава или црна коса?

Дискусија во форумот 'Коса' започната од Alaysa, 19 декември 2015.

?

Плава или Црна коса?

 1. Плава боја на коса.

  3 глас(а)
  27.3%
 2. Црна боја на коса.

  8 глас(а)
  72.7%
 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Не може ако имаш плави веѓи да се фарбаш црна, или ако имаш темни очи и темни веѓи да се правиш плава.
  Во двата случаи изгледаш ефтино.
  Јас имам темни очи и темни веѓи и фризерката не ми дозволи плава да бидам, ми вика нема да ти стои и ме направи Strawberry Blonde( oваа нијанса ми почнува над увото, корените ми се до мојата природна боја) и совршено оди на мојот бел тен :)
   
  На Angel-Alessandra99 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: