1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Плава или црна коса?

Дискусија во форумот 'Коса' започната од Alaysa, 19 декември 2015.

?

Плава или Црна коса?

 1. Плава боја на коса.

  3 глас(а)
  27.3%
 2. Црна боја на коса.

  8 глас(а)
  72.7%
 1. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Хелп :frantic ми треба ваше мислење, која боја за вас е попривлечна, која е во мода, и која боја вие би ја избрале од овие две (wasntme)
   
 2. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Црвена според мене е најпривлечна.
  Мислам дека ти помогнав околу одлуката. :rolleyes:
   
  На Makedonec, gabi96 и Priroden им се допаѓа ова.
 3. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Хахахах ме насмеа
  а ако ти ги понудат само овие две, што би избрала? О:)
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Плавуша со црн корен.
  Mode 90`s ON!
   
  На gabi96, Аркантос, Electra и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Кафена хаха
  Не, црна би одбрала.
   
  На Priroden и Alaysa им се допаѓа ова.
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Е сеа κе си тρгнам пρво од себе.
  Цρномањеста сум а многу ми се свиѓа светло κафеава фаρба на κоса. Ја да опнам таκва фаρба на κосава би личела на плава циганκа :D:D
  Мое мислење, за тоа тρеба сама да одлучиш, не би можеле да ти помогнеме ние пошто пρво не те знаеме нели и не сеκому му пρилега плаво или цρно.
  И + да баρаше пρедлог за неκој "слични" нијанси и да се даде пρедлог ама велиш плаво или цρно. Два света ρазличита. :) :D
  Аκо се исфаρбаш плава (а аκо си бρинета моρаш да ставаш хидρоген, бланж.. да ја осветлиш) доста κе ја упρопастиш κосата. А па аκо се фаρбаш цρна тешκо се вади :frantic:D
  Сум била и шатиρана и цρна. Само си ја пеплосав κосата. И на κρај моρав да се стρижам κρатκо за да се обнови...
  Исκρено не би ти пρепоρачала фаρби али аκо си ρешила веч побаρај си мислење од блисκите што те знаат, споρед тен споρед изглед... :)
  А мода. Ехее во мода сеа и небесно сино е. Κо Κаρлеуша :D Модата κај неκои смешно делува.
  Пρиρодно си е пρиρодно
   
  #6 ●Untouchable°, 20 декември 2015
  Последна промена: 20 декември 2015
  На Alaysa и Аркантос им се допаѓа ова.
 7. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Не е во мода сега „омбре“? Тоа пола - пола? :)
  Да си прашам јас, може и бладам :)
  Морам да признам дека овој пат @malozauvek многу убаво си кажала и појаснила :)
  Мене ми се ептен секси девојки со светли очи и црна коса, ама катран црна, не таа блу - блек. Кога ќе се опне жена ми со таа блу блек ми иде јас да застанам и уште еднаш да ја офарбам :)
  Морам да признам дека многу, многу ретко се случува девојка со фарбана плава коса да изгледа убаво и привлечно. Обично изгледаат ту мач евтино.
   
  На Alaysa и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 8. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Хехе, епа кај мене е ваква ситуацијава, јас цел мој живот сум плава, значи косичево ми е аш блонд природно, а имам нешто како тиркиз боја на око, а понекогаш ми се мењава бојава :| а сега сакам да сменам, пред некое време турив кафена, ама пуста боја не бев задоволна од тоа, па ми излезе и ми стана портоклова :nah лол, и сега сакам црна, пошто еве по другаркиве гледам дека од нијанса на нијанса има разлика, а за тоа дека тешко ќе можам да си ја вратам плава, нека не се враќа и онака ми здосади :svirka:rofl
   
  #8 Alaysa, 20 декември 2015
  Последна промена: 20 декември 2015
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Плавушите се глупи бе.
   
 10. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  да али не сите, понекогаш и немора да значи, ако бринета се офарба плава одма глупава станува а?(shake)
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: