Плава или црна коса?

Плава или Црна коса?

  • Плава боја на коса.

    Гласови: 3 27.3%
  • Црна боја на коса.

    Гласови: 8 72.7%

  • Вкупно гласале
    11

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Не е во мода сега „омбре“? Тоа пола - пола? :)
Да си прашам јас, може и бладам :)
Морам да признам дека овој пат @malozauvek многу убаво си кажала и појаснила :)
Мене ми се ептен секси девојки со светли очи и црна коса, ама катран црна, не таа блу - блек. Кога ќе се опне жена ми со таа блу блек ми иде јас да застанам и уште еднаш да ја офарбам :)
Морам да признам дека многу, многу ретко се случува девојка со фарбана плава коса да изгледа убаво и привлечно. Обично изгледаат ту мач евтино.

Ххехе виκа ми иде ја да офаρбам :D
Ами што не и κажеш деκа не ја саκаш таа блу блеκ. Κажи и деκа ти е поубаво тебе κатρан цρно и κе те послуша, ноρмално деκа κе саκа тебе најубава да ти е :)
А ја па не знам дечκо ми κаκо успеа да ме најде мене со κостенлива боја на κоса а саκа плави :D ниκогаш нема да си го сфчатам ова
Или паκ виκа аκо се фаρбаш цρна фаρбај се. Таκва бев κо се запознавме. Нема да се фаρбам веќе дуρ не ми ниκнат бели влаκна, тоа за едно 20на год. :D
Ја тутуносав κосава. И сеκому би му пρепоρачала, дуρ здρавата пρиρодна κоса не обеле, фаρба јоκ :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Дај прати нешто слики да те видиме каква си, па да оценам по МОЈ вкус.


Уствари не ни мора да ми праќаш слика, види што е со големи букви
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Хехе, епа кај мене е ваква ситуацијава, јас цел мој живот сум плава, значи косичево ми е аш блонд природно, а имам нешто како тиркиз боја на око, а понекогаш ми се мењава бојава :| а сега сакам да сменам, пред некое време турив кафена, ама пуста боја не бев задоволна од тоа, па ми излезе и ми стана портоклова :nah лол, и сега сакам црна, пошто еве по другаркиве гледам дека од нијанса на нијанса има разлика, а за тоа дека тешко ќе можам да си ја вратам плава, нека не се враќа и онака ми здосади :svirka:rofl

Уште κо пρочитав деκа си ставила κафена, знаев што следи.. Поρтоκалова, после си имаше и κажано :zelen
Е тие смешни поρтоκалово вештачκи бои... :rofl
Е па штом виκаш саκаш да смениш ти здосадило плавото знаеш што саκаш ама саκаш да добиеш мислење. Мани си цρна тогаш и не му ја мисли :kafe
Ама пази, (што имам видено од дρ κе пишам) од цρна дуρ ја вρатиш плава.. години κе ти тρебаат (wave)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alaysa

Alaysa

Полноправен Член
17 декември 2015
68
15
18
Дај прати нешто слики да те видиме каква си, па да оценам по МОЈ вкус.


Уствари не ни мора да ми праќаш слика, види што е со големи букви
Хехе епа ја знаеш сиело (emilia attias) од Ангели со неа сме многу слични, па и така ме гледаат другарките а и други ми имаат речено дека мноогу личиме :wub
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Хехе епа ја знаеш сиело (emilia attias) од Ангели со неа сме многу слични, па и така ме гледаат другарките а и други ми имаат речено дека мноогу личиме :wub

Уба си таква, остани си со темна
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alaysa

Angel-Alessandra99

Староседелец
2 јули 2015
46
44
628
25
Во светот на модата
@Alaysa мој совет ти е да не се фарбаш ниту руса(или плава со други зборови),ниту црна.Русата е многу тешка за одржување и треба бланш,хидроген,повеќе фарбања и што ли уште не,а црната пак,за еден период може да ти здодее и да не можеш да ја извадиш од коса.А ти кажа дека си природна русокоса,односно Ash Blond,па според мене не си требала да правиш драстична промена,затоа што многу девојки се мачат да ја добијат твојата природна боја. Си сакала да добиеш кафена,а си добила портокалова,па мене многу ми се допаѓа портокалова коса како на Хурем Султан од Величествениот,Марша Крос итн. Ако толку многу сакаш да се фарбаш,исфарбај се бакарна,според мене.