Пеење

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Во основно имам пеено два пати на приредба еднаш ја пеев Македонско девојче а вториот пат една песничка од учебникот заборавив како се викаше и два пати во хор ја пеев Ода на радоста.. имав некој талент за пеење наставничката по музичко многу ме фалеше за гласот мој..ама сега не е веќе така гласот ми е за никаде :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,415
9,126
1,683
Кушкундалево
Веројатно дисонирам во средно подрачје или не пеам точно, лагано во ниско подрачје, а високо само со фалсето што добро го умеам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,685
3,863
1,183
мене ми кењаат дека убаво сум пеел али шознам .. мене не ми се свиѓа :)
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Ехх, пуста желба за пеење, но џабе е кога се нема добар глас. Прав антиталент сум :D
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Никогаш не сум сакал да пеам, не сум пробал, а и да знам да пеам не сакам пеач да бидам.
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
32
Скопје
Ја имам неоткриен талент... Убаво пеам де, ама од страв да не исфалширам најчесто си ќутам. Пеев еднаш на тв и никад више. А најмногу ми лежат рок балади
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
26
Сакам да пеам,немам талент,сакам да се пријавам во некој талент ама срам ми е
 

Senorita

Полноправен Член
16 декември 2020
21
6
13
110
Имате ли талент за пеење?
Ако имате кога го откривте?
Колку време пеете?
Кој жанр најдобро ви лежи?

За тие што пеете користете ја темава и како помош/дискусија...
Немам талент за пеење. :place
Открив дека немам уште од кога почнав да "пеам". :place
Сега не сватив дали колку пеам во денот, или од кога си пеам дома така сама?
Мислам дека турбофолк но не знам да пеам ко што треба...

Епа јас темава би ја користела како помош... Како да пеам подобро? Совети нешто?