1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пеење

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Selma, 18 март 2012.

 1. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Во основно имам пеено два пати на приредба еднаш ја пеев Македонско девојче а вториот пат една песничка од учебникот заборавив како се викаше и два пати во хор ја пеев Ода на радоста.. имав некој талент за пеење наставничката по музичко многу ме фалеше за гласот мој..ама сега не е веќе така гласот ми е за никаде :)
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Веројатно дисонирам во средно подрачје или не пеам точно, лагано во ниско подрачје, а високо само со фалсето што добро го умеам.
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 3. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  мене ми кењаат дека убаво сум пеел али шознам .. мене не ми се свиѓа :)
   
 4. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  Ехх, пуста желба за пеење, но џабе е кога се нема добар глас. Прав антиталент сум :D
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Никогаш не сум сакал да пеам, не сум пробал, а и да знам да пеам не сакам пеач да бидам.
   
 6. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Ме хранат ко славеј, им пеам ко гавран. (facepalm)

  Не, не сум сеа до толку, знам по некој сентиш добро да го испеам.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Ја имам неоткриен талент... Убаво пеам де, ама од страв да не исфалширам најчесто си ќутам. Пеев еднаш на тв и никад више. А најмногу ми лежат рок балади
   
  На Oleri му/ѝ се допаѓа ова.
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Сакам да пеам,немам талент,сакам да се пријавам во некој талент ама срам ми е
   

Сподели: