Пеење

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Јас знам дека имам талент, не ме интересира што ми викаат моите дома, комшиите и дечко ми кога му пеам преку skype. :giggle Обожавам да си пеам, ме исполнува пеењетоооооо!!!! лалалалалалалаааа :igra
Areyouserious.jpg

[quote="Knife, post: 42166, member: 263"]Knockin on a heaven's door ја имам пробано. Може да се рече дека донекаде ми одговара, исто и не кани ме, а од Ерик Клептон, нешо поконкретно? и за Vaya Con Dios ќе ја пробам деновиве, па ќе ти кажам како оди. (happy) Фала за предлозите. :igra[/quote]
Ако ја пееш оваа песна секоја чест. Воопшто не е ниска напротив е многу висока, вокалистот е тенор може да испее високо Ц, распонот на гласот му е беспрекорно длабок, тоа не е низок глас како што тебе ти лежел, само песната е бавна. Миле Кузманоски е баритон тоа ти е понизок вокал.

Он-топик. Пеам аматерски, друштвото сме пеачи и свирачи. Гитарист, хармоникаш, виолинист, пееме полесни песни, би се бламирале ако си ги пробуваме вокалите на нешто високо тоа се дешава само под алкохол.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
мајтапот настрана толку лошо пеење ко моето не сте слушнало а богами нема ни да слушните.. ај на следната средба можда ке ви запеам нешто ама на крајот оти ако почнам на почетокот сите ке си заминат ....
 

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
јас пеам и нема гајле не се жалам од гласот ама затоа такоми се жали ми вика нати 500 денари ама појке да не пејш ....
Барем си нашол начин како најлесно да стигниш до пари...

Ама јас кога ке запеам.... Цела кафана бега од мене
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Барем си нашол начин како најлесно да стигниш до пари...

Ама јас кога ке запеам.... Цела кафана бега од мене
па не секогаш успевам да добијам пари некогаш поминувам и со клоца или со фрлено далечинско по мене..
среќа сеуште нема никој фрлено по мене со јајца и домати ...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and ScoobyDoo

smeker

Староседелец
9 март 2012
768
979
1,103
Скопје
немам талент за пеење,пеам само кога сум пијан и сите ми се смеат.:D
 

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
па не секогаш успевам да добијам пари некогаш поминувам и со клоца или со фрлено далечинско по мене..
среќа сеуште нема никој фрлено по мене со јајца и домати ...:)

АМА со пеење бе фрлање и на најбрз начин добиваш... Убо разработена тактика.... на ти 500 че и прекини да пееш
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jackal

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Па незнам да пеам али коа сум пијан добивам супер моќи :rofl..иначе еднаш имам пеено на фестивал и тоа ми е еден од најголеми срамови у животов, дури и татко ми ми рече синко си ме избрукал максимално :rofl..иначе по кафани стандардно нарачувам песни и си пеам со музичарите а некад и у дискотека знам да испеам ама за тоа треба да сум левел 99 пијан :rofl