1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пеење

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Selma, 18 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Имате ли талент за пеење?
  Ако имате кога го откривте?
  Колку време пеете?
  Кој жанр најдобро ви лежи?

  За тие што пеете користете ја темава и како помош/дискусија...
   
  На наташа му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Магаре не ми е рамно. Пејам само под туш, така помалку се слуша. :)
   
  На 9gagger, foREVer, КрисТина К. и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Незнам да пеам, барем јас така мислам, иако еднаш бев пофалена од професорот по музичко за пеење на песната „Облаче ле бело“ :D ми даде и микрофон испеав една строфа, тоа е се од моето професионално пеење.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Не знам колкав талент имам, зашто не ме бива за секоја песна. :D Пред 2 години на час по музичко професорката ме откри. :rofl И од тогаш постојано си пејам некоја песничка. :D А најмногу ми лежат оние песнички што се за пониски гласови, кај нема многу викање, :D нешто како Goodbye My Lover од Џејмс Блант или Hotel California од Eagles. Исто и некои изворни македонски песни, како По друм одам мајче или Калино моме. :rofl Иначе може некои предлози за слични песни на горенаведените? :rolleyes
   
  На Bum-Bum и Selma им се допаѓа ова.
 5. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  не толку често, но има денови коа со друштвото се собираме и онака лагано на гитарче има свирење, мене ме бива за пеење ама песни у стилот архангел, мизар и скоро сите екс ју балади...заш имам подлабок глас...
  а дека сум пеела некаде вака идол и слично..не.
  само за душа :)
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Knockin on heaven door, нешто Ерик Клептон, Vaya con dios, Не кани ме....
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Knockin on a heaven's door ја имам пробано. Може да се рече дека донекаде ми одговара, исто и не кани ме, а од Ерик Клептон, нешо поконкретно? и за Vaya Con Dios ќе ја пробам деновиве, па ќе ти кажам како оди. (happy) Фала за предлозите. :igra
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас знам дека имам талент, не ме интересира што ми викаат моите дома, комшиите и дечко ми кога му пеам преку skype. :giggle Обожавам да си пеам, ме исполнува пеењетоооооо!!!! лалалалалалалаааа :igra
   
  На Taa Sum.., jovanKH2O, Stoja4anka и уште 5 други им се допаѓа ова.
 9. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Го имам тој талент, како мала во 4 одд кога бевме на екскуризја во пелистер, се натрпеварувавме, зедов 2 место :biggrin во хорот сум од 6 одд... прво пеев 1 глас, после во средно бев 3, но сега некако пак како повеќе да ми лежат песните со повисоки тонови... кога бев во средно исто така и профосорот по музика мене и уште едно фруго девојче не тераше на часовите да пееме :rolleyes
   
 10. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  568
  Штом сум тажна пеам. И тогаш видам дека гласот ми е полош од проблемите. :giggle

  Шала на страна, немам талент за пеење.
   
  На Stoja4anka, КрисТина К., The Tramp и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: