Пеење

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Имате ли талент за пеење?
Ако имате кога го откривте?
Колку време пеете?
Кој жанр најдобро ви лежи?

За тие што пеете користете ја темава и како помош/дискусија...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: наташа

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
Незнам да пеам, барем јас така мислам, иако еднаш бев пофалена од професорот по музичко за пеење на песната „Облаче ле бело“ :D ми даде и микрофон испеав една строфа, тоа е се од моето професионално пеење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не знам колкав талент имам, зашто не ме бива за секоја песна. :D Пред 2 години на час по музичко професорката ме откри. :rofl И од тогаш постојано си пејам некоја песничка. :D А најмногу ми лежат оние песнички што се за пониски гласови, кај нема многу викање, :D нешто како Goodbye My Lover од Џејмс Блант или Hotel California од Eagles. Исто и некои изворни македонски песни, како По друм одам мајче или Калино моме. :rofl Иначе може некои предлози за слични песни на горенаведените? :rolleyes
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Selma

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
не толку често, но има денови коа со друштвото се собираме и онака лагано на гитарче има свирење, мене ме бива за пеење ама песни у стилот архангел, мизар и скоро сите екс ју балади...заш имам подлабок глас...
а дека сум пеела некаде вака идол и слично..не.
само за душа :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Не знам колкав талент имам, зашто не ме бива за секоја песна. :D Пред 2 години на час по музичко професорката ме откри. :rofl И од тогаш постојано си пејам некоја песничка. :D А најмногу ми лежат оние песнички што се за пониски гласови, кај нема многу викање, :D нешто како Goodbye My Lover од Џејмс Блант или Hotel California од Eagles. Исто и некои изворни македонски песни, како По друм одам мајче или Калино моме. :rofl Иначе може некои предлози за слични песни на горенаведените? :rolleyes
Knockin on heaven door, нешто Ерик Клептон, Vaya con dios, Не кани ме....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Knockin on heaven door, нешто Ерик Клептон, Vaya con dios, Не кани ме....
Knockin on a heaven's door ја имам пробано. Може да се рече дека донекаде ми одговара, исто и не кани ме, а од Ерик Клептон, нешо поконкретно? и за Vaya Con Dios ќе ја пробам деновиве, па ќе ти кажам како оди. (happy) Фала за предлозите. :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас знам дека имам талент, не ме интересира што ми викаат моите дома, комшиите и дечко ми кога му пеам преку skype. :giggle Обожавам да си пеам, ме исполнува пеењетоооооо!!!! лалалалалалалаааа :igra
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Го имам тој талент, како мала во 4 одд кога бевме на екскуризја во пелистер, се натрпеварувавме, зедов 2 место :D во хорот сум од 6 одд... прво пеев 1 глас, после во средно бев 3, но сега некако пак како повеќе да ми лежат песните со повисоки тонови... кога бев во средно исто така и профосорот по музика мене и уште едно фруго девојче не тераше на часовите да пееме :rolleyes