Очила со диоптер - срам или не?

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Баш имам еден школски, шо поради тај срам не сака да носе наочари, и пишува толку блиско со главата, шо чине ти се дека ќе ја цуне тетратката.. И многу ми е чуден, посрамно е овоа шо го праве он, отколку да си земе некои наочари.

Ако јас имам потреба, а гледам во последно време и имам некоја потреба, барем за читањето, би носела и не би се срамела.. :nerd :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Alex M.

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
денес кога има секакви модели на очила во различни бои, не гледам причина зашто некој би се срамел да носи - кога има потреба ... дури може да се комбинираат и со облеката која ја носат !!! имам запознаето девојки кој совршено им стојат наочари ... и добро знаат да ја искористат таа сексипилност ! :nerd
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum, JaMi and Alex M.

Nikola

Полноправен Член
20 февруари 2012
59
41
18
Skopje
Нема ништо срамно во тоа. И јас ги носам еве веќе 5 години, направив 5 години јубилеј на 5-ти Март. Може некој ќе сака да не изнервира со тоа што еднаш ќе ти каже некоја глупост која што вода не држи ама со тоа само ви обрнува внимание. И онака веќе станува во мода носењето на наочари така да нема потреба да се плашите од срам кон тоа иако некои сеуште го мислат истото. :)
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Јас носам наочари од 7 години. Имам голем диоптер па морам секогаш да ги носам .
Имав големи комплески....... ама сега немам, се навикнав......не можам да се замислам без наочари.:)
Сите ми викат дека сум поубава со наочари.
Овие што ги носам сега ми се многу погодени, за ништо на светов не би ги сменила.:cool:
Никогаш досега не сум носела леќи, а многу сакам малце да сменам.
Не е воопшто срамно да носиш наочари, сега сите од мода носат.

Мене лично многу ми се секси машките со очила :


david-beckham-fantastic-man-13-maxmayo.jpg

johnnydeppeyeglasses.jpg
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Јас носам наочари од 7 години. Имам голем диоптер па морам секогаш да ги носам .
Имав големи комплески....... ама сега немам, се навикнав......не можам да се замислам без наочари.:)
Сите ми викат дека сум поубава со наочари.
Овие што ги носам сега ми се многу погодени, за ништо на светов не би ги сменила.:cool:
Никогаш досега не сум носела леќи, а многу сакам малце да сменам.
Не е воопшто срамно да носиш наочари, сега сите од мода носат.

Мене лично многу ми се секси машките со очила :


Отвори ја прикачената датотека 4306

Отвори ја прикачената датотека 4307
За женските да не збориме. :sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alex M. and Ludaca

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Срам? Можи само да ми се зголеми смаодовербата, а не да ми падни. :)
Јас носев уште од мала наочари од 3 до 14 години, потоа ми се поправи видот не носев се до пред три месеци, кога почнав да гледам така малку матно. Диоптерот ми е мал, ама си ги носам постојано, затоа што ми стојат опасно добро. Воопшто нескромно од мене ама стварно така е. И си се чувствувам многу поубаво со нив. Зошто би се срамела од нешто што ми помага?
И никогаш не ми сметале нитѕ пак сум имала комплекси како мала поради тоа, сега пак ич.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and The Tramp