Онлајн шопинг

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,780
796
1,133
Skopje
Не ти треба пп ,само кредитна картичка и добро провери си од кај зимаш и со колку зведи е продавачот односно дали лугето што нарачувале од него им било уредно донесено и без поплаки ;)
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
25
Ќе може ли некој да ми помогне,да ми каже во врска со купување преку картица од али експрес, пред една недела си ја подигнав visa classic картичката, и со неа ми следува карта за девизна сметка, потоа отидов во банка и на истата префрлив евра во ќеш, вчера пробав да си порачам од али експрес и потполнив се во делот лични податоци адреса и во делот пред да се кликне pay now и на крај ми излага дека имам проблем со картицата
(facepalm):|
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,780
796
1,133
Skopje
@Sofija... да многу едноставно е купувањето ,сто се однесува до картиците јас купувам и со виса и со мастер и супер функционира ,само ќе си пазиш што си нарачуваш мислам дека си инфо за тоа ,а ако имаш проблем со картицата треба во банка да се обратиш или несто погрешно внесуваш трето нема !
Ако во иднина нешто ти е потребно слободно обратисе !
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
25
Сепак благодарам, пак ќе проверам за секој случај ако не ќе одам до банка и ќе видам што ќе бидне. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pink Panther

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,780
796
1,133
Skopje
ок да тоа да си провериш и точно да внесеш податоци кога ке нарачуваш ! имај убав ден
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija...

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
25
ок да тоа да си провериш и точно да внесеш податоци кога ке нарачуваш ! имај убав ден
Фала, него вчера колешка ми вели дека во девизната не требало да се стават евра или долари туку стриктно наши пари денари, дали ова е точно? Бидејќи ја си ставив во евра и сега ме замисли (wasntme)
 

Marijan

Полноправен Член
6 април 2015
25
3
13
26
bitola
Па мислам дека онлајн шопинго за алишта не е добра идеа :) 90% нема да ти стигни како шо е наслика ...Мислам дека е добро да купваш само помали работи ...јас така порачав маска од ибеј за телефоно за подвода да можам да сликам снимам и сл и само шо ја кладов вкада за проба одма ми пропушти :/
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,780
796
1,133
Skopje
@Sofija... стави си денари ти и кога ке си нарачуваш они ти зимаат односно плакаш колку е еврото односно доларот ;)
 

Marijan

Полноправен Член
6 април 2015
25
3
13
26
bitola
Да прашам јас ,дали некој има нарачано онаква масказа телефоно за подвода да можиш да сликаш ? и ако има нека кажи резултати :))))))))))