1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Онлајн шопинг

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Не ти треба пп ,само кредитна картичка и добро провери си од кај зимаш и со колку зведи е продавачот односно дали лугето што нарачувале од него им било уредно донесено и без поплаки ;)
   
 2. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Ќе може ли некој да ми помогне,да ми каже во врска со купување преку картица од али експрес, пред една недела си ја подигнав visa classic картичката, и со неа ми следува карта за девизна сметка, потоа отидов во банка и на истата префрлив евра во ќеш, вчера пробав да си порачам од али експрес и потполнив се во делот лични податоци адреса и во делот пред да се кликне pay now и на крај ми излага дека имам проблем со картицата
  :facepalm2:|
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  @Sofija... да многу едноставно е купувањето ,сто се однесува до картиците јас купувам и со виса и со мастер и супер функционира ,само ќе си пазиш што си нарачуваш мислам дека си инфо за тоа ,а ако имаш проблем со картицата треба во банка да се обратиш или несто погрешно внесуваш трето нема !
  Ако во иднина нешто ти е потребно слободно обратисе !
   
 4. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Сепак благодарам, пак ќе проверам за секој случај ако не ќе одам до банка и ќе видам што ќе бидне. :)
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  ок да тоа да си провериш и точно да внесеш податоци кога ке нарачуваш ! имај убав ден
   
  На Sofija... му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Фала, него вчера колешка ми вели дека во девизната не требало да се стават евра или долари туку стриктно наши пари денари, дали ова е точно? Бидејќи ја си ставив во евра и сега ме замисли (wasntme)
   
 7. Marijan

  Marijan Полноправен Член

  Зачленет на:
  6 април 2015
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  3
  Па мислам дека онлајн шопинго за алишта не е добра идеа :) 90% нема да ти стигни како шо е наслика ...Мислам дека е добро да купваш само помали работи ...јас така порачав маска од ибеј за телефоно за подвода да можам да сликам снимам и сл и само шо ја кладов вкада за проба одма ми пропушти :/
   
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  @Sofija... стави си денари ти и кога ке си нарачуваш они ти зимаат односно плакаш колку е еврото односно доларот ;)
   
 9. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Ајхааа, значи не требало евра да ставам :)
   
 10. Marijan

  Marijan Полноправен Член

  Зачленет на:
  6 април 2015
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  3
  Да прашам јас ,дали некој има нарачано онаква масказа телефоно за подвода да можиш да сликаш ? и ако има нека кажи резултати :))))))))))
   

Сподели: