Онлајн шопинг

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
32
Скопје
Кажете ми нешто за страната Joom?! Дали е безбедно, ми се лаже око, кога ги гледам цените и убавите блузи, туники, шминки некои...
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Малце ми е шубе да купувам онлајн облека.
Имам нарачано можда два пати маички од наши продавници (но навистина продавници, само што вршат и достава, а не овие само онлајн што се и со слики од нет), ми доставија по карго и среќа испаднаа супер нарачките.
Вака го користам само АлиЕкспрес за ситници ко прстени, часовници, беџови, маски за телефон, итн. Досега немам добиено лоша нарачка, но многу е битно да се гледаат ривјус од клиентите долу, посебно ако оставиле слики од купеното.

Сајд ноут: Ако некогаш ви треба добро смеење, барајте ривјус со слики кај машките танги. Не мора фала. :zelen :zelen :zelen
 

girlwithfreckles

Нов член
23 февруари 2022
9
11
3
Веќе 2-3 години нон стоп купувам онлајн за мене тоа е идеално… Не дека не одам во продавници, најчесто тоа го правам за релакс.
 

Вито Корлеоне

Нов член
3 јануари 2023
2
2
3
20
Според мене тоа е во зависност од самиот бренд. Реномирани брендови нема да дозволат незадоволство од страна на купувачите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno
J

jakabasej8

Гостин
А како иде процедурата со ова? mirisne svijeće Веројатно прво плаќаш па ти праќаат? Малце ризично ми е вака...иначе имаат мн убави работи и има денови кога има големи попусти.
Велика мајоритетна е-трговинска места (попут Amazon, eBay, итд.) имају системе за заштиту купаца и гаранције, што би вам могло пружити додатни мир.