1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Онлајн шопинг

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Во последниве години доста популарен е онлајн шопингот. Купување преку интернет.
  Што мислите вие за ова? Сте купувале?
  Многумина веќе целносно својата гардероба ја купуваат преку интернет. И навистина има огромен избор на се.
  Плус често се наоѓа пониска цена, подобар квалитет.
  Но кое е вашето мислење?
  Сте пробале? Полесно е или потешко?
  Или сепак се држите до она продавница си е продавница. Одиш, пробуваш, земаш, нема уткање.
   
 2. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Искрено страв ми е.Неможам да си купам нешто без да го пробам,сепак си останувам на тоа продавница си е продавница;)
   
  На TheFrisb, Bibi@ и Sugar им се допаѓа ова.
 3. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Си имам купено патики адидас,ептен ми се погодени еве втора година ги носам,исто и саат на адидас си земав,ама многу за брзо ми се расипа и неможев батерија да си најдам таква, во Македонија немаше и сега така ми стои.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Ако е некој заинтересиран за онлајн купување облека, аксесорис, чанти, чевли и сл. по поефтини цени без плаќање поштарини и царини ви го препорачувам www.asos.com
  Јас имам нарачувано, еве и сега на пат ми е уште една нарачка. Ако нешто ве интересира, слободно прашајте.
   
  На Bibi@, redhead, She и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  А како иде процедурата со ова? Веројатно прво плаќаш па ти праќаат? Малце ризично ми е вака...иначе имаат мн убави работи и има денови кога има големи попусти.
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  сигурно не се плаќаат поштарини и царини? фала за сајтот. Ако има некој друг страна да сподели со нас за онлајн шопинг.
   
 7. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Прво плаќаш ти, па ти праќаат, нормално.:) Си внесуваш број од картичка и CVV2 број, вршат проверка и за една недела плус минус ти стигнува пратката.
  Инаку, сајтот сам си рекламира бесплатна испорака. Е сега, ако пратката чини повеќе од 45 евра тогаш плаќаш поштарина, тоа си е од кај нас, за секоја испорака важи истото независно од каде е.
  За да не дојде до тоа, доколку одбредеш производи кои ја надминуваат сумата од 45 евра, можеш да ги поделиш во повеќе нарачки. Ако пак одбереш еден производ кој чини повеќе од 45 евра, ќе си платиш поштарина... Значи, тие нема да ти наплатат, туку поштата наша си има таков принцип.
   
  На BlackTulip и Македонец им се допаѓа ова.
 8. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Сум купувал онлајн и многу е подобро од причини што има поголем избор и поефтини цени...
   
  На belabelina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ivance

  Ivance Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  5
  Дали купувате од страни на фб како модни додатоци ,и ако знаете некој др пратете линк :)
   
 10. Nemirna.

  Nemirna. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  84
  Немам купено за сега ништо преку интернет и не би ни купила... Не ми е сигурно
   

Сподели: