1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Онлајн шопинг

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Облека не, но знам преку колектива да земам ситници. Како последниот пат што си купив нокти за половина цена.
   
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Преку amazon купувам патики, блузи, накит и поквалитетни се, да. Ама може некогаш утка да направиш со бројките, па затоа и секогаш гледам да е нешто поефтино а поубаво за ако нешто биде да не ми е криво :)
   
 3. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Еве да ве охрабрам, а можеби и мотивирам.:)
  Пред некој ден си ја подигнав нарачката од Асос. Фустанчето стигна, здраво право, уредно спакувано. Бројчето таман, без фалинки... На картичката не фали ни денарче повеќе од цената, 8 фунти кошташе, 8 фунти се подигнати.
  Фустенчето беше намалено од 28 на 8 фунти... За беспари ми дојде.:)
   
  На emzzy, She, Bibi@ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. TheFrisb

  TheFrisb Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  161
  Јок бре , онлајн шопинг :)
   
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Не сум купувала, незнам страв ми е највеќе да не ја погодам точната големина или бројот.
  Си се држам до тоа продавница си е продавница, иди види си, купи си што ти се свиѓа, пробај си на раат немаш што да изгубиш. Вака и онлајн не ми е сигурно дали воопшто ќе стигне.
   
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  не сам купуваја, ама сакам, оргинал цедеа : )
   
 7. Marija90

  Marija90 Нов член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Убаво што најдов ваква тема, од дамна се мислам да нарачувам и се ме фаќа страв за дали ќе ми стигне нарачаното, овие нашиве ми се сумљиви. LadyInPink за колку време ти стигаа нарачките од сајтов ?
   
  На Ivance му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Првата за 6 дена мислам, а втората за две недели....
   
 9. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Мене ме интересира дали само од Асос порачките стигнуваат во Македонија или од другите сајтови?
   
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  И од другите сајтови...
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: