Онлајн шопинг

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Облека не, но знам преку колектива да земам ситници. Како последниот пат што си купив нокти за половина цена.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Преку amazon купувам патики, блузи, накит и поквалитетни се, да. Ама може некогаш утка да направиш со бројките, па затоа и секогаш гледам да е нешто поефтино а поубаво за ако нешто биде да не ми е криво :)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Еве да ве охрабрам, а можеби и мотивирам.:)
Пред некој ден си ја подигнав нарачката од Асос. Фустанчето стигна, здраво право, уредно спакувано. Бројчето таман, без фалинки... На картичката не фали ни денарче повеќе од цената, 8 фунти кошташе, 8 фунти се подигнати.
Фустенчето беше намалено од 28 на 8 фунти... За беспари ми дојде.:)
 

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Во последниве години доста популарен е онлајн шопингот. Купување преку интернет.
Што мислите вие за ова? Сте купувале?
Многумина веќе целносно својата гардероба ја купуваат преку интернет. И навистина има огромен избор на се.
Плус често се наоѓа пониска цена, подобар квалитет.
Но кое е вашето мислење?
Сте пробале? Полесно е или потешко?
Или сепак се држите до она продавница си е продавница. Одиш, пробуваш, земаш, нема уткање.
Не сум купувала, незнам страв ми е највеќе да не ја погодам точната големина или бројот.
Си се држам до тоа продавница си е продавница, иди види си, купи си што ти се свиѓа, пробај си на раат немаш што да изгубиш. Вака и онлајн не ми е сигурно дали воопшто ќе стигне.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
не сам купуваја, ама сакам, оргинал цедеа : )
 

Marija90

Нов член
11 март 2012
3
1
3
what-maria-loves.blogspot.com
Убаво што најдов ваква тема, од дамна се мислам да нарачувам и се ме фаќа страв за дали ќе ми стигне нарачаното, овие нашиве ми се сумљиви. LadyInPink за колку време ти стигаа нарачките од сајтов ?
 
  • Like
Реакции: Ivance

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Убаво што најдов ваква тема, од дамна се мислам да нарачувам и се ме фаќа страв за дали ќе ми стигне нарачаното, овие нашиве ми се сумљиви. LadyInPink за колку време ти стигаа нарачките од сајтов ?
Првата за 6 дена мислам, а втората за две недели....
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Мене ме интересира дали само од Асос порачките стигнуваат во Македонија или од другите сајтови?