Онлајн шопинг

jana34

Нов член
13 март 2014
2
0
1
38
dajte link od stranata aliekspres , sto site ja pisuvate, probav da ja najdam ama ne mi ja dava i me prepraka na drugi strani..aj ve molam na nekoj ako ne mu e tesko da mi prikaci link...falalaaaa
 

IvanaIvce

Нов член
20 март 2014
1
3
1
30
Епа здраво. :) Јас сум нова и стартувам со овој коментар :cool: Има една страна AliExpress, испробано е и екстра е шопингувањето..стига за отприлика 15 дена, што Ви е нарачано, стига, убаво спакувано стокмено..Е сега на вас останува да си разгледате. Фри шипинг има за Македонија ама не за сите производи.. Епа чао :*
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Епа здраво. :) Јас сум нова и стартувам со овој коментар :cool: Има една страна AliExpress, испробано е и екстра е шопингувањето..стига за отприлика 15 дена, што Ви е нарачано, стига, убаво спакувано стокмено..Е сега на вас останува да си разгледате. Фри шипинг има за Македонија ама не за сите производи.. Епа чао :*
Епа здрао : )*
И ја сам чуја за Алиекспрес, ама народ еде г**на дека тамо се продааф кинески срања? Како стоиш сс овој инфо?
Смрди ли на жуто срање било кој производ од тамо или вреди да се наручи.Глеам ти мислиш дека вреди.Која логика е да е појјако од амазон, кд тамо сфе е оргинал и поскупо. Сама цена на Али покажуе дека туја нешто смрди, ваљда на г**на : D
 

Nevazna

Истакнат Член
13 април 2014
37
28
118
Najdobro spored mene e koga ke si probas asalno i ke si znaes so ti odgovara a sto ne,vaka dzabe :gladen
 
  • Like
Реакции: *V******

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Повеќе пати имам нарачано преку интернет т.е преку алиекспрес и сум задоволна.Квалитетни работи ми стигнале и како што е напишано така и изгледа.Во бројчето исто така не сум погрешила,има таму табели за да се измери.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Сакам нешто да си земам од Grouper (прв пат) и некако многу ми се гледаат информациите што се потребни за картичка. Има и презиме, број на картица, рок на траење и 3те бројки одзади. Нема да имаат понатаму пристап до картицата?
 

Mileva

Нов член
29 август 2014
1
0
1
32
Ме интересира дали некој има купено нешто од gardemoda.mk? Има убави работи, ама малку сум скептична бидејќи до сега никогаш не сум купувала преку интернет.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,741
2,356
1,123
www.crnobelo.com
Сакам нешто да си земам од Grouper (прв пат) и некако многу ми се гледаат информациите што се потребни за картичка. Има и презиме, број на картица, рок на траење и 3те бројки одзади. Нема да имаат понатаму пристап до картицата?
Не, податоците ги внесуваш дирекнто во пејмент процесорот (банката) и не се зачувуваат.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Чисто информативно, денес има ОГРОМЕН попуст на aliexpress, некои производи се со 30%, некои и со 90%. Јас слушалкиве Marshall се мислам да си ги земам, само се двоумам дали се оригинал. Знам дека кога испаднаа пред година дена, оригиналот беа околу 80$, а овие со 50% попуст се околу 30$... Исто и USB-во со 80% попуст ме привлекува, 64гб за 7е, значи околу 420 денари, башка метален е...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Чисто информативно, денес има ОГРОМЕН попуст на aliexpress, некои производи се со 30%, некои и со 90%. Јас слушалкиве Marshall се мислам да си ги земам, само се двоумам дали се оригинал. Знам дека кога испаднаа пред година дена, оригиналот беа околу 80$, а овие со 50% попуст се околу 30$... Исто и USB-во со 80% попуст ме привлекува, 64гб за 7е, значи околу 420 денари, башка метален е...
Земено ако те чинат 1500тина денари, може и вредат за тие пари. Оние кај нас што ги продаваат до 1000ка имаат година две работни часа (ако се за ПС, или до година ако ги користиш за плеер.
Usb-то е knock off цена за таков дизајн. 64 гига ти е повеќе од 1000ка, така да терај го ова.
 
  • Like
Реакции: MissChievous