Онлајн шопинг

Melanniee

Староседелец
28 февруари 2014
7
5
603
Jaс најмногу пазарам на
http://www.iherb.com?rcode=PTL347 , има секаков вид на суплементи , чаеви , масла, козметика , здрава храна и ред други работи .На првата нарачка добивате 5-10$ попуст, со внесување на код, а шипингот е 4 долари.Странава е Америчка.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Jaс најмногу пазарам на
http://www.iherb.com?rcode=PTL347 , има секаков вид на суплементи , чаеви , масла, козметика , здрава храна и ред други работи .На првата нарачка добивате 5-10$ попуст, со внесување на код, а шипингот е 4 долари.Странава е Америчка.
За странава потребна е PayPal account или не? И обично, вака од твое искуство, наплаќаат и shipping? Или таа што си е цената на производот само си ја плаќаш?
 

Melanniee

Староседелец
28 февруари 2014
7
5
603
За странава потребна е PayPal account или не? И обично, вака од твое искуство, наплаќаат и shipping? Или таа што си е цената на производот само си ја плаќаш?
Не е потребно paypal :) :) :).Шипингот е 4$ , што стварно не е скапо бидејќи ти праќаат од АМЕРИКА, преку линкот што го поставив погоре добиваш автоматски 5$ попуст за првата нарачка .Јас досега имам нарачано 6-7 пати и се ми стигнало уредно спакувано.Според мене најмногу се купуваат суплементиве , бидеjќи може да се наjдат по поповолна цена од каj нас. :) :)Од се срце ја препорачувам странава. :)
 
  • Like
Реакции: MissChievous

Ivann

Нов член
10 декември 2014
3
0
1
20
Јас речиси секој ден порачувам по нешто од „ebay“. Досега во овие 2 години не ми се има десено нешто да не ми стигни или пак да е оштетено. Може да се наплаќа и со обична Visa кредитна картичка. :D ;)
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Јас не сум за тој онлајн шопинг.Имам читано за една која си нарачала палто од АлиЕкспрес а добила едно палто кое ич не личело на тоа што го нарачала
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683
Јас не сум за тој онлајн шопинг.Имам читано за една која си нарачала палто од АлиЕкспрес а добила едно палто кое ич не личело на тоа што го нарачала
Се што сум порачал од таму е исто како што е на сликата. Значи пред порачка треба да се консултираш со продавачот.
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: JaMi

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Се што сум порачал од таму е исто како што е на сликата. Значи пред порачка треба да се консултираш со продавачот.
Па можеби затоа и стигнало нешто што воопшто не личело на тоа што го нарачала.Никогаш не сум купувала онлајн,па затоа кажав така.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683
Па можеби затоа и стигнало нешто што воопшто не личело на тоа што го нарачала.Никогаш не сум купувала онлајн,па затоа кажав така.
Епа не можеш да речеш: Нема да купувам, затоа што некоја порачала и и стигнао нешто 15-то. Моја колешка има порачувано се'. Од облека до патики. И се' било во ред. Но да, и самиот сајт напоменува дека се кинеско производство.
 

Salina

Нов член
17 март 2015
3
2
1
36
Еве еден македонски сајт за брендирана гардероба http://www.brandshop.mk/ мада истиве производи може да се најдат и во Брендшоп во ГТЦ.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Зошто мислев дека мора PayPal сметка за порачување од eBay? Баш сега сакам да порачам нешто и има да избереш помеѓу картица и пејпал. Дали сум нешто во конфузија или стварно не ми треба ПП? Туку, има некој порачувано од eBay? Некој совет, што да очекувам, на што да внимавам, итн...