Омилен цртан од детството

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Сме ја утнале темава сите од нас :D Saladin redhead Aristokrat Ајде чеда божки исповедајте се :sreken
Јас имам мноооогу омилени, ама најнај ми е Кралот Лав и уште си го гледам, со братучетка ми шо има 7 годинки, а од овие на ТВ што се даваа грашковци, на Ла Линеа не се сеќавам многу, затоа вчера Аристократот ме потсети со имитирање :* Послеее Були Були, Попај, Том и Џери се неизбежни нели, Тетка Биберче ја знаев само онака, Редхед ме потсети со некој клип вчера у парк :* Послеее Нинџа Желки, Балтазар, Мечето Ушко, Штрумфови, Мики Маус, Пинк Пантер итн итн.... Има доста, а и од долгометражниве има многу затоа да не ја тупиме ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Времиња! Сите овие горе што ги наброи се дел од едно време кога постоеше т.н. човечност во цртаните. Денешниве цртани се полни со насилство, немаат смисла, од детето прават ако не монструм, барем да оттрпне на сцени каде глави се сечат, нозе расцветуваат. Дизни беа класици кои мораше секое дете да ги гледа, а овие како слободна литература.

Еве го цртаќот што на долго и широко пуни со носталгија го вртеме со Aristokrat.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Ghtalpo

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Времиња! Сите овие горе што ги наброи се дел од едно време кога постоеше т.н. човечност во цртаните. Денешниве цртани се полни со насилство, немаат смисла, од детето прават ако не монструм, барем да оттрпне на сцени каде глави се сечат, нозе расцветуваат. Дизни беа класици кои мораше секое дете да ги гледа, а овие како слободна литература.

Еве го цртаќот што на долго и широко пуни со носталгија го вртеме со Aristokrat.
Хаххахаха неарен го најде:D
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Хитклиф,го гледав кога бев ептен мал,пред да одам во забавиште по сабајлечки.
 

elizabetta

Истакнат Член
8 септември 2012
236
382
63

animaatjes-pocahontas-18543.jpg

и многу други од тоа време
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Советските цртани најмногу ги сакав..Ну погоди, Василиса Прекрасна ..Мечето ушко..Козле бозле,

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah and Foxboro

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Beauty And The Beast! секогаш на прво место а после тоа е Anastasia па овие краткометражните меѓу кои фаворит ликови ми беа Доналд Дак, Шиљо и Плуто
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Морам ова да го постирам пред Божиќ ова ми е омилено цртанче за век и векови од оваков празничен тип

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana