Омилен цртан од детството

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Кој ви беше на вас омилен цртан од детството? :D
Носталгијата секогаш е присутна кога ќе се сетиме на „наше време“ кога сме биле деца. Кога сме на тема детство, оваа статија е посветена на оние...
http://www.crnobelo.com/zabava/evergrini/10939-crtani-filmovi-koi-ke-ve-vratat-vo-detstvoto

pImCm.jpgНа мене најомилен ми беше Dragon Ball. Тогаш се емитуваше на А1 и беше најполарен што
се некогаш емитувал во Македонија. :D
DragonBall001w.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO and cakar_ulav

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ох, спомени....
Мислам јас и сега кога си ги начекувам Том и Џери си ги гледам обавезно.

Имаше многу бре, ама вистински интересни цртани филмови: Том и Џери, Грашковци, Летечките Мечиња, оној со чевличките не ми текнува како се викаше, Вили Вили ква ква :D, тетка Биберче, Нинџа Желките....

Имаше и еден, не беше додуша цртан филм, ама го обожавав со мачињата ако ви текнува
macinja.jpg
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Tom & Jerry дефинитивно најдобар и најомилен! Дури и сеа кога ги има на ТВ ги гледам. После гледав Scooby Doo, Dragon ball, Pokemon, Ninja Turtles.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,762
2,407
1,133
www.crnobelo.com
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood and Hip.Hop_MKD