1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилен цртан од детството

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hip.Hop_MKD, 22 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Кој ви беше на вас омилен цртан од детството? :D
  Носталгијата секогаш е присутна кога ќе се сетиме на „наше време“ кога сме биле деца. Кога сме на тема детство, оваа статија е посветена на оние...
  http://www.crnobelo.com/zabava/evergrini/10939-crtani-filmovi-koi-ke-ve-vratat-vo-detstvoto

  [​IMG]


  На мене најомилен ми беше Dragon Ball. Тогаш се емитуваше на А1 и беше најполарен што
  се некогаш емитувал во Македонија. :D
  [​IMG]
   
  На LMFAO и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Tom & Jerry, Scooby Doo, Snoopy, Johnny Bravo (мангупче), Dexter, Powerpuff Girls, Pink Panter.
  Инаку и јас го гледав Драгон Бол и Покемон :D
   
  На Foxboro, Hip.Hop_MKD и Selma им се допаѓа ова.
 3. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Покемон, Драгонбол, Пинк Пантер, Декстер.
  ПИКА-ПИКА! :D
   
 4. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  422006_143974172390116_100003326013891_179121_1017791129_n.jpg
   
  На ^^^ivana^^^, foREVer, Elena и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Ох, спомени....
  Мислам јас и сега кога си ги начекувам Том и Џери си ги гледам обавезно.

  Имаше многу бре, ама вистински интересни цртани филмови: Том и Џери, Грашковци, Летечките Мечиња, оној со чевличките не ми текнува како се викаше, Вили Вили ква ква :biggrin, тетка Биберче, Нинџа Желките....

  Имаше и еден, не беше додуша цртан филм, ама го обожавав со мачињата ако ви текнува
  macinja.jpg
   
  На Viktor k, Trouble, TIGERWOMAN31SK и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Tom & Jerry дефинитивно најдобар и најомилен! Дури и сеа кога ги има на ТВ ги гледам. После гледав Scooby Doo, Dragon ball, Pokemon, Ninja Turtles.
   
 7. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  На True_Blood и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 8. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  [​IMG]
   
  На ^^^ivana^^^, TIGERWOMAN31SK, Elena и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Gabby

  Gabby Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  46
  Pink Panter, Tom & Jerry, Попај морнарот... .:)
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Tom & Jerry , Штрумфови, Пинк пантер, Пепелашка, Були Були, Којотот и брзата птица итирца, Калимеро и Попај морнарот :skip
   
  На TIGERWOMAN31SK, Sugar и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: