Омилен цртан од детството

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ох, спомени....
Мислам јас и сега кога си ги начекувам Том и Џери си ги гледам обавезно.

Имаше многу бре, ама вистински интересни цртани филмови: Том и Џери, Грашковци, Летечките Мечиња, оној со чевличките не ми текнува како се викаше, Вили Вили ква ква :D, тетка Биберче, Нинџа Желките....

Имаше и еден, не беше додуша цртан филм, ама го обожавав со мачињата ако ви текнува
Отвори ја прикачената датотека 306

Еве ти нешто повеќе за последниот цртан :cool: http://www.tvpaket.com.mk/index.php...26-36&catid=87:2011-11-30-19-42-39&Itemid=124
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Том и Џери, Пинк Пантер, Були, Мечето Ушко ... тоа беа ликови за памтење а не као овие денешниве да не знаеш што му е глава што нога
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Lady_and_the_tramp_Disney_60705.jpg

img-thing

3587.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: N|ghtmare_f